10 Kasım 2018 Cumartesi 17:54

10 Kasım Atatürk’ü Anma Satranç Turnuvası başladı

10 Kasım Atatürk’ü Anma Satranç Turnuvası başladı

Galatasaray Spor Kulübü tarafından düzenlenen 10 Kasım Atatürk'ü Anma Satranç Turnuvası başladı.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nda düzenlenen turnuvada saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Galatasaray Spor kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Kutlu açılış konuşması gerçekleştirirdi.

Açılış konuşmasının ardından Yönetim Kurulu Üyemiz Dilek Kutlu, turnuva sponsorumuz STH Travel temsilcisi Tolga Özbabacan'a Galatasaray Spor Kulübü adına plaket takdim etti.

Yönetim Kurulu Üyemiz Dilek Kutlu, Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’ye yaptığı açıklamada “Gerçekten çok onurluyuz. Özellikle de Atamızı anmak için bugüne denk getirdiğimiz bu turnuvanın şimdi bu salonda yarışmacılarımızı gördüğümde ne kadar anlamlı ve bizi gerçekten ne kadar heyecanlandırdığını bir kez daha fark ettim. Dünya çapında tescillenmiş başarılı antrenörümüz sevgili Yakup Erturan’a da bütün emekleri için sonsuz teşekkürleri sunuyorum. Çok güzel ve uyumlu bir çalışma içerisindeyiz. Bu ve benzeri turnuvalarda Yakup Bey ile, Tolga Özbabacan ile, STH ile devam etmeyi ümit ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Turnuva sponsoru Tolga Özbabacan ise “Bugün burada olmaktan son derece mutluyum. Yönetim Kurulu Üyemiz Dilek Kutlu’ya teşekkür ediyorum. Bizlere, kulüp üyelerine, liselilere de özellikle düşen pay bu. Amatör şubelere, ne mutlu bana satranç gibi değerli özel bir şubeye destek verdik. Bu bir fırsattı, teşekkür ediyorum.” dedi.

Satranç Başantrenörü Yakup Erturan, turnuva ile ilgili “Galatasaray olarak böyle bir turnuva yaptığımız için çok mutluyuz. Türkiye Satranç camiasından da böyle bir turnuva yapmamız için çok talep vardı. Biz de bu talebi yerine getirdiğimiz için mutluyuz. Yönetim Kurulu Üyemiz Dilek Kutlu’nun ve sponsorumuz Tolga Özbabacan’ın çok emekleri var. Aldığımız tepkilere göre dört dörtlük bir turnuva geçiyor. Turnuvayı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına düzenlediğimiz için gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nda 10-11 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen turnuvada sporcular 3 farklı kategoride yarışacak.