29 Ekim 2016 Cumartesi 16:06

Hoş geldin Marsel İlhan

Hoş geldin Marsel İlhan

Daha önce açılan fakat lisanslama yetkisi yeni alınan tenis şubemiz Türk tenisinin önemli isimlerinden Marsel İlhan’ı kadrosuna kattı.

Taçspor Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm katıldı.

İmza töreni sonrasın GSTV’den Merve Ergü’nün sorularını cevaplayan Ural Aküzüm, “Çok mutluyuz. Marsel İlhan, Türk tenisinin dünya markası. Önemli bir ismi Galatasaray Ailesi’ne kattık. Burada yüzlerce genç sporcumuza örnek olacak. Marsel’den büyük başarılar bekliyoruz. Çok ahlaklı, sportif ve zeki bir kişiyi bünyemize kattığımız için mutluyuz” dedi.

Marsel İlhan ise, “Bu camianın bir parçası olmak gurur verici. Galatasaray çok büyük bir kulüp. Umarım burada çok başarılı olup eski günlerime dönerim” ifadelerini kullandı.

İLK 100’DEKİ İLK TENİSÇİ

ATP sıralamasında 2015’te 77. sıraya kadar yükselen Marsel İlhan 11 Haziran 1987’de Özbekistan’da doğdu. 2004’te ailesiyle Türkiye’ye göçen İlhan, 2006’da Türk vatandaşlığına geçti.

Türkiye’deki kariyerine Taçspor bünyesinde başlayan tenisçi, ilk şampiyonluğuna 2008’de İsrail Açık’ta ulaştı. 2009’da Amerika Açık’ta ana tabloya yükselerek bunu başaran Marsel İlhan, aynı yıl İtalya’da düzenlenen Akdeniz Oyunları’nda teklerde bronz madalya aldı.

2010’da Avrustalya Açık’ta ana tabloya kalmayı başaran Marsel, Bosna’da düzenlenen Challenger Tour kapsamındaki Banja Luka’da şampiyonluk yaşadı. 2015’te bütün Grand Slam’lerde elemeleri geçmeyi başaran Marsel aynı sene içinde tek erkeklerde 77. sıraya kadar yükselip ilk 100’e giren ilk Türk tenisçi olmayı başardı.