23 Mart 2018 Cuma 22:18

Beşiktaş ile dostluk yemeğinde bir araya gelindi

Beşiktaş ile dostluk yemeğinde bir araya gelindi

Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanan U16 Erkekler İstanbul Ligi son hafta maçında yaşanan gerginliğin ardından iki kulüp dostluk yemeğinde bir araya geldi.

Galatasaray Basketbol Şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya'nın öncülüğünde Levent Tenis Kulübü'nde düzenlenen yemek organizasyonuna Galatasaray Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Cansever, Prof. Dr. Nejat Güney, basketbol altyapı sorumlusu Hasan Serbest, idari sorumlusu Eren Ciboğlu, U16 takımımızın yardımcı antrenörü Burak Alyanak, oyuncularımızdan Emir Oflaz, Roni Koşi, Egecan Katıtaş, Batuhan Tümkaya ve Beşiktaş Kulübü yetkilileri ile sporcular ve İstanbul Basketbol İl Temsilcisi İnan Şefkatli de katıldı.

Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Cansever, yaşanan olaylarla ilgili olarak, “Sizler aynı ekolün sporcularısınız. Bu ekol içerisinde yarınki özel hayatlarınızda da hep beraber yaşayacaksınız. Onun için bu spor hırsınızı daha arkadaşça, daha yakın bir ilişki haline getirirseniz sizin için de bir gelecek olur diye düşünüyorum” şeklinde konuştu. Yönetim Kurulu Üyelerimizden Prof. Dr. Nejat Güney ise “Hepimiz öncelikle insanız, sonra Türk’üz. Sporda tabii ki rekabet olacaktır. Ancak bu rekabeti savaş ortamına çevirmeden yapmamız gerekir. Hepiniz aynı yaş grubundasınız, kardeşsiniz. Spor kardeşliktir, dostluktur” ifadelerini kullandı. Daha sonra söz alan Basketbol Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya ise “Hepiniz aslan gibi, hepiniz kartal gibisiniz. Bu sporun güzelliğini yaşayın, yaptığınız işin farkında olun. Maçtaki mücadeleniz hiçbir zaman savaşa dönmesin” şeklinde görüş belirtti.

Yemekte ayrıca hayatını kaybeden eski basketbol antrenörlerimizden ve aynı zamanda Divan Kurulu Üyemiz Cavit Altunay için saygı duruşunda da bulunuldu.

İki takım yöneticileri ve sporcuları yemekte dostluk mesajları verdi.