13 Şubat 2020 Perşembe 14:16

"Adımızı finale yazdırmak istiyoruz"

"Adımızı finale yazdırmak istiyoruz"

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketol Takımımızın Başantrenörü Ertuğrul Doğan, Solgar Vitamin Türkiye Kupası Yarı Final etabında oynayacağımız Darüşşafaka Tekfen mücadelesi öncesinde açıklamalarda bulundu.

Kazanmak için konsantrasyonumuzu üst seviyede tutmamız gerektiğini ifade eden antrenörümüz, maç öncesi şu değerlendirmelerde bulundu:

“Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nın değişen formatıyla beraber çok sürpriz sonuçlara tanıklık ettik. Bu bağlamda ilginç ve her türlü sonuca açık bir Dörtlü Final izleyeceğiz. Darüşşafaka Tekfen çok önemli bir takımı eleyerek buraya geldi. Çok da formda oldukları bir dönemdeler, hem EuroCup’ta hem lig ve kupada iyi bir ritim yakaladılar."

"Bizim açımızdan çok zor geçecek bir karşılaşma olacak. Elbette eksiklerimizin hissedileceği bir maç olacak ama biz de son haftalarda bu eksiklerle yaşamayı ve bir şekilde sahada daha diri kalmayı öğrenmiş bir takımız. Bizim için çok önemli bir karşılaşma olacak. Tek maç, her sonuca açık. Maçın birinci saniyesinden son saniyesine kadar konsantrasyonumuzu üst seviyede tutmamız gerekiyor. Ankara’daki taraftarlarımızın desteğiyle iyi bir performans ortaya koymak ve adımızı finale yazdırmak istiyoruz. “