6 Şubat 2018 Salı 22:52

ALBA Berlin maçının ardından açıklamalar

ALBA Berlin maçının ardından açıklamalar

EuroCup Son 16 Turu E Grubu altıncı ve son hafta maçında ALBA Berlin’e evinde 97-92 mağlup olan Galatasaray Odeabank’ta koç Oktay Mahmuti, oyuncularımızdan Alex Renfroe ve Dwight Hardy karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Oktay Mahmuti:

“Bugün iki takımın da gruptan çıkma şansı yoktu, bu yüzden basketbol seviyesi hep belli bir seviyede kaldı. Bu yüzden de maçın büyük bölümü kafa kafaya gitti. Kendi basketbolumuzu oynamaya çalıştık. Bir ara rakibimiz farkı açtı ancak geri dönmeyi başardık. Son topta kazanma şansımız vardı ancak o pozisyonu istediğimiz gibi oynayamadık. Uzatmalarda ise kaybettik.”

“5 numara pozisyonu için teknik anlamda bir ihtiyaca sahip olduğumuz kesin. Bu konuda çalışmalarımız var ve bir transferi bitirme noktasına çok yaklaşsak da geçmiş zamanlardan menajerlere olan borçlar ve ödeme problemleri bu transferi engelledi. Yönetimimizin bu çalışmalar konusunda iyi niyetli bir yaklaşımı var, bundan şüphem yok ama bir transfer şansımız olacak mı olmayacak mı bilmiyorum.”

Alex Renfroe:

“EuroCup macerası bizim için sona erdi. Artık tüm dikkatimizi lige yönlendirip Cumartesi günü oynayacağımız maça konsantre olmamız gerekiyor.”

Dwight Hardy:

“Savunmada daha iyi oynayabilirdik. Maçı kazanabileceğimiz son topu da bulduk ancak bundan faydalanamadık. Uzatma periyodunda ise biraz yorgunluğumuz ağır bastı diyebilirim. Şimdi önümüzde lig maçları var ve onlara hazır olmamız gerekiyor.”