23 Ekim 2021 Cumartesi 22:45

Anadolu Efes galibiyetinin ardından açıklamalar

Anadolu Efes galibiyetinin ardından açıklamalar

Galatasaray Nef, ING Basketbol Süper Ligi’nin 5. haftasında Anadolu Efes’i 92-85 mağlup etti. Maçın ardından başantrenörümüz Ekrem Memnun ve oyuncumuz Melo Trimble, yayıncı kuruluşa açıklamalar yaptı.

Anadolu Efes gibi gücünü Avrupa’ya kanıtlamış bir takım karşısında iyi bir mücadele ortaya koyduğumuzu ifade eden koç Ekrem Memnun, “Öncelikle kazandığımız için çok mutluyuz. Geçen hafta şanssızlıklarımız oldu ve mağlubiyetten geldik. Biz iyi yerlerde olmak istiyoruz. Genç, güzel ve gelişmeye açık bir takımımız var. Takımımıza inanıyoruz. Galatasaray’a ve Galatasaray kültürüne layık bir oyun oynamak istiyoruz. Anadolu Efes gibi ülkemizi gururla temsil etmiş, EuroLeague şampiyonu olmuş güçlü bir takımı yendiğimiz için çok mutluyuz. Oyuncularımı tebrik ediyorum. İlk yarı tamamen Anadolu Efes’in ritmiyle oynadık. Biz onların oynadığı gibi oynayamayız. Onlar bu ritme, oyunlarıyla çok alışkınlar. Zaten bu oyunlarıyla Avrupa şampiyonu olmuş bir takım var. Hızlı oynamak ve kendi oyunumuzu sahaya yansıtmak istiyoruz. Open courta gidince güzel şeyler oldu. Umarım böyle devam edecek.” diye konuştu.

“İNANÇLI BİR TAKIMIZ”

16 sayıdan maçı çevirecek inanca sahip bir takıma sahip oldumuzu söyleyen başantrenörümüz, “İnançlı bir takımız. Yeniyiz ama oyuncular birbirini seviyor ve birbirine inanıyor. Bazen basit hatalar yapıyoruz. Gelişmekte olan bir takımız. Bu bizim için güzel bir işaret. 16 sayı geriden geldik ve maçı bırakmadık. Oyuncuları kutluyorum. İnşallah üstüne koyarak devam edeceğiz.” dedi.

Melo Trimble ise bir önceki mağlubiyeti telafi ettiklerini belirterek, “Çok güzel bir maç oldu. 16 sayı geri düşmemize rağmen buna karşılık verdik ve maçı çevirmeyi başardık. Çok heyecanlı bir andı. Kendi evinizde galibiyet almak çok daha keyifli oluyor. Bir önceki maçta yapamadık ama bu maçta bunu başardık.” şeklinde konuştu.