11 Kasım 2020 Çarşamba 22:29

Bakken Bears galibiyetimizin ardından açıklamalar

Bakken Bears galibiyetimizin ardından açıklamalar

FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu'ndaki ilk iç saha maçında Bakken Bears'ı 91-81 yenen takımımızda Yardımcı Antrenörümüz Ömer Uğurata ile oyuncumuz RJ Hunter, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

FIBA Şampiyonlar Ligi'nde oynadığımız ilk iç saha maçımızı kazanmanın tarihimiz açısından önemli olduğunu dile getiren koç Ömer Uğurata, maçla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

"Kulüpteki doktorumuzdan malzemecimize kadar herkese teşekkür etmek istiyorum. Bence bu galibiyette herkesin çok fazla emeği var. Oyunculara da beni yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Bizim için zor bir maçtı, zor bir maç olacağını biliyorduk. Maçın büyük bir bölümünde takım olarak kalmayı başardığımızı düşünüyorum. Maçın içinde çok fazla iniş çıkış yakaladık. Bu sezon alışık olduğumuz bir şey. Maç içinde buna karşılık verdiğimizi düşünüyorum." 

"17 sayı kadar öne fırladığımız bir maçta daha iyi bir farkla maçı tamamlayabilirdik. Netice olarak 10 sayı farkla kazandık. Bizim için önemli bir galibiyetti; çünkü Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde tarihimizdeki ilk iç saha maçımızı oynadık. Bu maçı kazanmak tarihimiz için önemliydi. Dolayısıyla herkese teşekkür ediyorum. Maç içinde sakatlıkları sebebiyle iyi oyun kurucumuz olan Alex Hamilton ve Barış Ermiş'i kaybettik. Onlara bir an önce sağlıklarına kavuşmaları için iyi dileklerimi yolluyorum. İyi bir galibiyetti; ama iki gardımızı kaybettiğimiz için üzgünüz. Bu da bizim için açıkçası üzücü bir durumdu. Barış Ermiş bugün eşinin dedesini kaybetti ve anneannesinin sağlık sorunlarıyla mücadele ederken sahaya çıktı. Çok talihsiz şekilde sakatlandı. Ona ve ailesine başsağlığı dileklerimi iletiyorum ve bu zorlu şartlarda sahaya çıktığı için teşekkür ediyorum." 

Maçı 19 sayıyla tamamlayarak takımımızın en skorer ismi olan RJ Hunter ise şu açıklamaları yaptı:

"Bu hafta koç ekibi için önemli bir haftaydı. Onlara teşekkür etmek istiyorum. Tüm bu yaşadığımız dönemi çok iyi idare ettiler. Özellikle koç Ömer'e teşekkür etmek istiyorum. Çünkü bugün tüm takıma çok pozitif enerji verdi. Maç hakkında çok optimistik bir yaklaşımdaydı. Tüm hafta bizi beraber tutmayı başardılar. Tabii yaşam içinde her şey var, basketbol içinde de böyle şeyler var."

"Bence takım olarak hala birbirimizi tanıma aşamasındayız. Bugün özellikle topu dolaştırma konusunda özellikle daha iyi iş çıkardığımızı, daha iyi takım olma yolunda ilerlediğimiz düşünüyorum. Bu sadece tek bir galibiyet. Ne çok heyecanlanmalıyız ne de kendimizi farkı bir yerde görmeliyiz. Adım adım gitmemiz gerekiyor. İyi bir yolda olduğumuzu söyleyebilirim."