14 Ocak 2021 Perşembe 20:52

Başantrenörümüz Ekrem Memnun’dan açıklamalar

Başantrenörümüz Ekrem Memnun’dan açıklamalar

Galatasaray Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Ekrem Memnun, takımımızın başında yer aldığı ilk antrenmanda Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Hedeflerinin takımı bulunduğu konumdan yükseklere taşımak olduğunu belirten başantrenörümüz, “Kulübüme döndüğüm için mutluyum. Takımın durumu ve ligde bulunduğumuz yer ortada. Bunlarla ilgili söylenecek bir şey yok. Bir an önce bulunduğumuz yerden yukarıya çıkmak istiyoruz. Bunu yapacak oyuncumuz var, tecrübemiz var, isteğimiz var. Amacımız Galatasaraylıların gurur ve mutluluk duyacağı, izlemekten zevk alacağı bir takım yaratmak.” diye konuştu.  

Takımımızın eksik olduğu kısımları oyuncularla birlikte düzelteceklerini ifade eden koç Ekrem Memnun, “Durum ortada, fazla konuşacak bir şey yok. Kaybedecek bir saniyemiz bile yok. Bütün enerjimizi önümüzde o oynayacağımız ilk maça yoğunlaştırmış durumdayız. Oyuncularımızla bunu konuşuyoruz. Umut ediyorum ki istediğimiz gibi olacak her şey. Yenilik hissi, her zaman yeni bir heyecan, insanlar yeni bir şeyler yapmak istiyor. Kimse bu durumdan memnun değildir. Onlar da bir reaksiyon göstermek istiyor. Bunlar normal ama kalıcı olması lazım. Önemli olan temeldir, disiplindir, inançtır, takım olmaktır, konsantrasyondur. Sonunda göreceğiz her şeyi. Her saniye daha iyiye gitmek lazım. Çok ciddi bir iş yapıyoruz. Komplike bir oyun basketbol. Bir veya iki şeyi iyi yapmak gerekmez, milyon tane şeyi iyi yapmalısınız. Profesyonel oyuncularımız gereğini yapacaktır.” dedi.

Galatasaray’ın layık olduğu yere tekrar geleceğini ifade eden başantrenörümüz, “Yenilik hissi geçicidir. Bunun kalıcı olması lazım. Herkes farkında bunun. Rakipler de farkında. Bu takımın ribauntla ilgili sorunları olduğu biliniyor. Bu ben geldim diye, kendiliğinden düzelmeyecek. Oyuncular oynuyor bu oyunu. Daha çok dikkat edecekler. Onları daha fazla uyaracağız. Beraber konuşacağız ve beraber yapacağız.Kimse bizim için ribaunt almayacak. Bizim takımın oyuncuları alacak. Bunu yapmak için daha fazla konsantre olup kararlı olmak lazım. Disiplinli olmak lazım. Zamanla ben kulübün geçmişine kültüre, inancına, basketbola olan sevgisine güveniyorum. Bunlar zamanla oturacaktır. Hak ettiğimiz, layık olduğumuz yerlere geleceğimize inanıyorum.” şeklinde konuştu. 

Galatasaray taraftarının pandemiden dolayı tribünde olmamasının bir handikap olduğunu ifade eden koç, “Galatasaray taraftarı Galatasaray ailesinin çok önemli bir parçasıdır. Taraftarımızın yanımıza olmaması bizim için handikap. Galatasaray taraftarları takımın çok zor günlerinde maç kazanmasına yardımcı olmuştur. Pandemiden dolayı burada olamıyorlar. Galatasaray’ın iyi günleri ve kötü günleri olur. Mühim olan kötü günde sahip çıkmaktır. Düzeltmek için elimizden gelen her şeyi yapıp taraftarımızı mutlu etmeye çalışacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.