10 Ekim 2020 Cumartesi 17:31

Beşiktaş galibiyeti sonrası açıklamalar

Beşiktaş galibiyeti sonrası açıklamalar

ING Basketbol Süper Ligi'nde aldığımız Beşiktaş galibiyetinin ardından başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan ile oyuncumuz Johnathan Williams yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Takım olarak iyiye gittiğimizi ve Beşiktaş'ın dirençli bir ekip olduğuna vurgu yapan başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan, "Beşiktaş ile kim oynarsa zor olacak bu sene. Bu çok net. İyi ve sert oynayan bir ekip. Savunma konusunu ciddi olarak düşünmemiz lazım. İki haftadır 90 ve üzeri atarak kazanıyoruz. Dolayısıyla daha iyi savunma yapmayı ve pozisyon ribaundunu iyi almayı başarmamız lazım. Ümit ederim her hafta üstüne koyarak gideriz. Şu ana kadar biraz daha iyiye gittiğimiz düşünüyorum; ama hataları minimize etmemiz lazım. Oyuncuların birbiriyle olan irtibatını biraz daha iyi kurgulamamız lazım. Oyuncuları tebrik ediyorum. Önemli bir galibiyet aldılar. Beşiktaş oynaması çok zor olan, kimle oynarsa oynasın maçı bırakmayan bir takım. Bizim açımızdan önemli bir galibiyetti." değerlendirmesinde bulundu.

Takım olarak ribauntlara daha fazla yoğunlaşmaları gerektiğini belirten pivot oyuncumuz Johnathan Williams, "Rakibimizin uzunları çok iyi maç çıkardılar. Biz daha iyi olmalıyız, ribauntlara daha çok odaklanmalıyız ve daha iyi iş çıkarmalıyız." diye konuştu.

İstanbul'daki yaşantısı sorulan ABD'li oyuncumuz, "İstanbul harika bir şehir. Çok fazla dışarıya çıkmıyorum. Televizyon izliyorum. İnsanlardan uzak durmaya çabalıyorum. Burasının harika bir şehir olduğunu söyleyebilirim. Burada yaşamaktan dolayı mutluluk duyuyorum." ifadelerini kullandı.