30 Kasım 2021 Salı 21:01

Beşiktaş Icrypex galibiyetimizin ardından açıklamalar

Beşiktaş Icrypex galibiyetimizin ardından açıklamalar

Galatasaray Nef Başantrenörü Ekrem Memnun, ING Basketbol Süper Ligi’nde aldığımız Beşiktal Icrypex galibiyetinin ardından Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Oyunun inişli çıkışlı bölümlerinde taraftarın desteğinden güç aldıklarını vurgulayan koç Ekrem Memnun, “Kazandığımız için çok mutluyuz. Çok güzel bir seyircimiz vardı. Bizi sonuna kadar desteklediler. Maçta inişler çıkışlar oldu. O dönemlerde hep desteklerini hissettik. Biz iyi oynadıkça seyircimizin daha da artarak geleceğini düşünüyoruz. Onları bekliyoruz. O destekle takım olarak biz daha da büyüyeceğiz. Hayallerimiz ve hedeflerimiz var. Yeni kurulduk ama şu anda düşündüğümüzden biraz daha iyi bir duruma geldik. Geliştirmemiz gereken çok yönümüz var. Birçok maçta oyun konsantrasyonu ritmini uzun süre devam ettiremiyoruz ve dönem dönem gerçek oyunumuzu yansıtıyoruz. Bunun süresini arttırmak en büyük hedefimiz.” diye konuştu.

Birliktelik ruhuyla Galatasaray kültürünü yaşattıklarını ifade eden başantrenörümüz, “Başkanımız bugün maçtaydı. Bütün maçlara gelip bizi destekliyor. Saha dışında da desteğini hep güçlü bir şekilde hissediyoruz. Bu bizi daha çok motive ediyor. Bugün futbol takımımız burdaydı. Fatih hocanın burada olması da benim için özel. Bu camianın büyüklerinden biri, abimiz… Hayatı burada geçmiş. Onların bize anlatacağı, onlardan öğreneceğimiz çok şey var. Tekerlekli sandalye basketbol takımız burdaydı. Onlara da yürekten teşekkür ediyorum. Zaten amacımız Galatasaray kültürünü, ruhunu tekrar canlandırmak, yaşatmak. Bunu vurgulamak ve bununla beraber büyümek. O yönden çok mutluyum.Oyun olarak bakınca gelişmemiz lazım. Oyunumuzu oturtunca çok daha iyi bir takım olacağız.” ifadelerini kullandı.

Dee Bost, “Bugün gerçekten zor maçtı. Dişe diş bir maçtı o yüzden ekstra efor yansıtmamız gerekiyordu. Çok sıkı mücadele ettik ve kazanmayı bildik. Galibiyetten ötürü mutluyuz” diye konuştu. 

David Kravish, “Takım olarak böyle zorlu bir karşılaşmadan galip geldiğimiz için mutluyum. Maçta zor anlar yaşadık ancak herkes bir araya gelerek çok iyi bir dönüş yaptık.” dedi. 

Kaptan Göksenin Köksal ise Beşiktaş’ın iyi bir takım olduğunu belirterek, “Beşiktaş son olarak Fenerbahçe’ye kaybetmişti ancak kaliteli yabancılarıyla iyi bir takımları var. Bu sahaya, Avrupa’nın en büyük taraftarının önüne gelip, o yabancı oyuncuların kendini bilmez hareketlerini yapınca bir yerde durmaları gerekiyordu. O dakikada taraftarımızı arkamıza aldık ve kaptan olarak yapmam gerekeni yaptım. ÇOk da güzel oldu. Maç ondan sonra koptu. En iyi şekilde galibiyet aldık. Bizim için çok önemli maçtı. Şimdi önümüzde Karşıyaka maçı var. Karşıyaka daha da iyi bir takım. Ligin en zorlu deplasmanına gideceğiz. İnşallah Karşıyaka’ya karşı kazanacağız.” ifadelerini kullandı.

Akoon-Purcell ise, “Bizim için güzel bir galibiyet oldu. Güzel bir atmosferde oynadık. Önemli olan bu maçta galip gelmemizdi ve iyi bir galibiyet aldık.” şeklinde maçı yorumladı.