11 Ocak 2020 Cumartesi 17:39

"Bu takım gerçekten desteği hak ediyor"

"Bu takım gerçekten desteği hak ediyor"

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, ING BSL'nin 16. haftasında Türk Telekom'u taraftarımızın önünde 93-71 yendi. Karşılaşma sonunda ekibimizin başantrenörü Ertuğrul Erdoğan açıklamalarda bulundu.

"Gerçekten bu çocukları tebrik etmek lazım çünkü süreç bizim adımıza çok kolay gitmiyor. Ama hem deplasman galibiyeti hem bu galibiyet elbette önemli. Sadık kalabilmemiz lazım. Çünkü zorlu bir süreç başlıyor. Her maç birbirinden sert" diyen Başantrenörümüz Erdoğan şunları söyledi:

"Sanırım bugün Yiğit biraz sıkıntı yaşıyor, şuanda haber bekliyorum ondan. Webster'ın maçın başında bir sıkıntısı oldu. Ufak tefek sıkıntılar var ama ümit ediyorum bunlar gelecekti maçlarımızı etkileyecek boyutta olmaz. Düşündüğünüz zaman çok da geniş bir kadromuz yok. Dolayısıyla bu kadroyu sağlıklı tutabilmemiz lazım. Önümüzde önemli bir Vilnius  maçı var. Türk Telekom maçında verdiğimiz reaksiyonu orada tekrar etmemiz lazım. 

EuroCup TOP 16’daki üç iç saha maçımız için, üç maç tek bilet kampanyamız var. Ümit ediyorum bu ses getirir, bir cevap bulur. Çünkü benim aldığım feedback çok yüksek sayıda olmadığı. Bu takım gerçekten desteği hak eden bir takım. O maç bizim açımızdan çok kritik bir maç. Taraftarlarımız çok iyi bilirler; EuroCup'ta her ev maçı çok değerli. Bu deplasman maçını değerli kılabilmemiz için bizim Vilnius maçını kazanmamız lazım. Ümit ediyorum hep beraber keyifli bir çarşamba geçiririz."