3 Mayıs 2016 Salı 21:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eurocup Şampiyonu Galatasaray Odeabank’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eurocup Şampiyonu Galatasaray Odeabank’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eurocup Şampiyonu Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı'nı kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı olarak gerçekleşen ve yaklaşık 1 saat süren kabule, Sapanca’daki Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı'nda yaptığı konuşmanın ardından Ankara’ya dönen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da katıldı.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Can Topsakal, Baş Antrenör Ergin Ataman, Basketbol Şube Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, İdari Menajer Cem Civan'ın yanı sıra teknik ekip ve oyuncuların hazır bulunduğu kabul sırasında, Galatasaray’ın Eurocup’da elde ettiği başarıdan dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kupanın ülkemiz adına bir ilk olduğuna da vurgu yaptı.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’ten, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’nın yanında inşa edilecek kapalı spor salonu hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, salonun 12.000 kişi kapasiteli olacağını öğrenince, “Bu kapasite Galatasaray’a yetmez. Eurocup Finali’ndeki ilgi ortada. Salon en az 15.000 kişilik inşa edilmeli” talimatını verdi. 

Yabancı oyunculardan Vladimir Micov, Blake Schilb, Stephane Lasme ile sohbet eden Cumhurbaşkanı, Galatasaray’ın Euroleague’de de arzulanan başarıya ulaşması adına destek olunacağını kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, devletin alt yapıların gelişmesi ve amatör branşların hak ettiği yere taşınması adına ihtiyaç duyulan adımların da en kısa zamanda atılacağını müjdeledi.