16 Ocak 2018 Salı 22:26

“Daha iyi yapılanma sürecine gitmeliyiz”

“Daha iyi yapılanma sürecine gitmeliyiz”

EuroCup Son 16 Turu E Grubu üçüncü hafta maçında Herbalife Gran Canaria’ya evinde 86-108 mağlup olan Galatasaray Odeabank’ta koçumuz Oktay Mahmuti, oyuncularımızdan Jordan Taylor ve DaJuan Summers karşılaşmanın ardından basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Koçumuz Oktay Mahmuti’nin karşılaşmayla ilgili sözleri şöyleydi:

“Gran Canaria’yı tebrik ederim galibiyetten dolayı. Bugün takımıma çok fazla bir şey söyleyemiyorum. Çok eksiğimiz, sakatlığımız var; beraber görüyoruz. Önümüze bakmamız gerektiğini düşünüyorum. Bundan sonra bu takımı daha iyi yapılanma sürecine götürmemiz lazım. Çok az oyuncuyla oynuyoruz, sakat olan oyuncular fazla. Yeterince kalitemiz de yok bu seviye için ama oyuncular üç çeyrek boyunca hakikaten uğraştı, sonra da nefesleri yetmedi. 48 saat önce oynadığımız Anadolu Efes maçından sonra da söyledim, ciddi basketbol oynamak için nefesimiz yeterli değil.”

Jordan Taylor üçüncü çeyreğin ardından yorulduklarını dile getirerek, “Üç çeyreğin ardından açıkçası biraz yorgunluğa yenik düştük. Gran Canaria iyi bir takım, çok fazla şut soktular. Bu mağlubiyetle grupta zor bir duruma düştük ama önümüze bakmamız gerekiyor” derken DaJuan Summers ise “Zorlu bir maçtı. Çok fazla sakat oyuncumuz var, bu da bizi rotasyon anlamında sıkıntıya soktu. Yeni koçumuzla beraber sakat oyuncularımız da iyileştiğinde yeniden ritme girmeye bakacağız. Önümüzde yapılması gereken çok iş var, işimize bakacağız” şeklinde konuştu.