8 Aralık 2023 Cuma 18:03

David McCormack Galatasaray Ekmas’ta

David McCormack Galatasaray Ekmas’ta

Galatasaray Ekmas, 208 cm boyundaki pivot McCormack’ı 1+1 yıllığına kadrosuna ekleyerek güçlenmeye devam etti. 2022 NCAA Şampiyona uzun oyuncu David McCormack 2022/23 sezonunda Beşiktaş Jimnastik Kulübü, bu sezon başından itibaren ise Darüşşafaka Lassa forması ile Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde mücadele ediyordu. Yeni transferimiz David McCormack’a Galatasaray Ailesi’ne hoş geldin diyor, parçalı formamız ile başarılarla dolu bir yıl diliyoruz.

David McCormack kimdir?

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde 2 Temmuz 1999 yılında dünyaya geldi. Ailesinin Virginia’ya taşınmasıyla birlikte çocukluk ve gençlik yıllarını burada geçirdi. Gençlik yıllarında Amerikan futbolu, basketbol, gülle ve disk atma dallarında spor yaptı. Okuduğu liseler Northfolk Academy ve Oak Hill Academy’nin basketbol takımlarında oynadıktan sonra Kansas’ta üniversite eğitimine başladı. Dört sezon boyunca mücadele ettiği NCAA’de son yılı olan 2022'de Kansas ile şampiyonluk yaşadı. Takımının şampiyonluğuna 10.6 sayı ve 6.98 ribaunt ortalamaları ile önemli bir katkı verdi.

Kolej yıllarının ardından NBA draftlarında kendisine yer bulamayan uzun oyuncu, 2022/23 sezonunda profesyonel kariyerine Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde başladı. Ülkemizdeki ilk sezonunda 23 maçta 9.1 sayı, 7.4 ribaunt ve 13.9 verimlilik ortalamaları ile mücadele etti. Sezon başında Darüşşafaka Lassa ile anlaşan Amerikalı oyuncumuz içinde bulunduğumuz 2023/24 sezonunun şu ana kadarki kısmında yeşil siyahlı takım ile 10 süper lig karşılaşmasında önceki sezona göre istatistiklerini geliştirerek 13.7 sayı, 9.8 ribaunt ve 19.2 verimlilik puanı ortalamaları ile sahada yer aldı.