8 Ekim 2019 Salı 16:23

EWE Baskets Oldenburg maçı öncesi açıklamalar

EWE Baskets Oldenburg maçı öncesi açıklamalar

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, 9 Ekim Çarşamba günü 7DAYS EuroCup D Grubu ikinci hafta mücadelesinde oynayacağı EWE Baskets Oldenburg maçının hazırlıklarını bugün yaptığı antrenman ile devam etti. Mücadelenin hazırlıklarını yarın sabah yapacağı antrenmanla tamamlayacak olan takımımızda; Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan ile oyuncularımız Yiğit Arslan ve Ege Arar, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Oldenburg maçının bizim için iki açıdan önemi var. Bu sezon kendi taraftarımızın önünde ilk kez Avrupa maçı oynayacağız. Geçen sene biliyorsunuz EuroCup’ta deplasman galibiyeti alamamıştık. Bu sene deplasman galibiyeti ile başladık. Türkiye Ligi’nde de öyle başlamak istiyorduk ancak ilk haftayı maalesef çok kötü oynayarak geçirdik. Bahçeşehir Koleji maçı ile yakaladığımız bir ivme var. Bu ivmeyi sürdürmek istiyoruz. EuroCup bizim için hedef kupa. Gidebildiğimiz en üst noktaya kadar gitmek istiyoruz. Bu yüzden evimizdeki bütün maçları taraftarlarımızın desteğiyle kazanmak istiyoruz. Burası bizim alışık olduğumuz bir ortam. Taraftarımızın desteğiyle evimizde başka bir basketbol oynuyoruz. Önemli bir karşılaşma. Çok tehlikeli bir takım ile oynayacağız. İsim anlamında star oyuncuların olmadığı ama iyi bir takım. Almanya Ligi’nde her zaman ilk dörde oynamış, yarı finali ve finali hedeflemiş bir ekip. Uzun süredir EuroCup oynuyorlar. Çok dikkatli olmamız lazım. Ben kazanma şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum ama en ufak bir konsantrasyon eksikliği ya da ritim bozukluğu maçı rakibimizin lehine çevirir. O yüzden maçın başından sonuna kadar çok disiplinli ve akıllı oynamamız lazım. Yarın benim beklentim bir önceki maça göre çok daha ciddi bir taraftar katılımı olması. Maçın saati 19.30, enteresan bir saat. Geçen sene bu saatlerde hiç oynamamıştık. Yarın sabahki idmanla beraber hazır olacağımızı düşünüyorum. Ufak tefek sakatlarımız var ama bizim için majör problem Tai Webster. Trento maçının ikinci dakikasında ayak tabanındaki bir bağda kanama yaşadı. Biz kırık olmasından şüphelenmiştik ama doktor kontrollerinde kırık olmadığı ortaya çıktı. Oynayıp oynamayacağı hala belli değil. Dün antrenmana çıktı, idmanın başında yeniden bıraktı. Tai Webster dışında şu an kadromuzda bir eksik gözükmüyor. Marko ve Tai de döndüğü zaman sağlıklı bir kadro yapılanmasıyla bütün seneyi devam ettirebiliriz.”

Yiğit Arslan ise şunları söyledi:

“İlk hafta Türkiye Ligi’nde oynadığımız Telekom deplasmanından sonra kazanmaya başladık. Umarım bu formumuzu devam ettirebiliriz. Şimdi EuroCup’ta seyircimizin önünde ilk maçımızı oynayacağız. Onların desteğiyle işler çok farklı oluyor. Taraftarımızın önemini Bahçeşehir Koleji maçında gördük. Umarım bu maçta da bizi desteklemeye gelirler ve burada güzel bir atmosferde EuroCup’ta yolumuza ikide iki yaparak devam ederiz.”

Ege Arar şu ifadeleri kullandı:

“Bahçeşehir Koleji maçında taraftarımızla buluştuk ve iyi bir galibiyet aldık. Ondan önce de EuroCup’ta deplasmanda Trento’yu mağlup etmiştik. Bizim için güzel bir moral oldu açıkçası, Türkiye Ligi’nde ilk hafta kaybetmiştik. Şu anda oynadığımız son iki maçı kazandık. Taraftarlarımızı çarşamba günü oynayacağımız karşılaşmaya bekliyoruz.”