21 Mayıs 2019 Salı 22:08

Galatasaray Doğa Sigorta 79 - 61 Gaziantep Basketbol

Galatasaray Doğa Sigorta 79 - 61 Gaziantep Basketbol

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Playoff çeyrek final ilk mücadelesinde Gaziantep Basketbol’u ağırladı. Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmadan takımımız 79-61’lik galibiyet ile ayrıldı ve seride 1-0 öne geçti.

Mücadeleyi Başkanımız Mustafa Cengiz, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mahmut Recevik, Ömer Cansever, Dilek Kutlu, Erol Özmandıracı, Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Oytun Özer, GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu ve Doğa Sigorta Genel Müdürü Nihat Kırmızı tribünlerden takip etti.

Başkanımız Mustafa Cengiz, sezonlarını Türkiye üçüncüsü olarak tamamlayan Galatasaray U14 Erkek, U14 Kız ve U18 Kız Basketbol Takımlarına devre arasında plaket verdi.

Takımımız karşılaşmaya Tai Webster, Aaron Harrison, Göksenin Köksal, Nigel Hayes, Zach Auguste beşiyle başladı.

Mücadelenin ilk dakikalarında iki takım da hücum etmekte zorlanırken, takımımızın skor yükünü çeken isim Tai Webster oldu. İlk çeyreğin bitimine 04:47 kala gidilen hakem molasına 4-6 konuk ekibin üstünlüğüyle gidildi. Mola dönüşü Zach Auguste’un basketiyle skoru eşitleyen takımımız, Aaron Harrison’ın basket faulüyle 9-6 öne geçti. Tai Webster’ın turnikesiyle çeyreğin son iki dakikasına girilirken 11-8 önde giren takımımız, Marko Arapovic’in turnikesi ve Nigel Hayes’in son anlarında bulduğu üç sayılık isabet ile ikinci periyoda 16-13’lük üstünlükle girdi.

İkinci çeyreğe Caner Erdeniz’in arka arkaya bulduğu 5 sayıyla başlayan takımımız, Aaron Harrison’ın basketiyle skoru 23-16’ya getirince devrenin bitimine sekiz dakika kala konuk ekip mola aldı. Mola dönüşü rakibinin sayılarına Can Korkmaz’ın faul çizgisinden bulduğu isabetlerle cevap veren takımımız, Ege Arar’ın yakın mesafeden kaydettiği basket ile farkı açmaya devam etti. İkinci çeyrekte yaptığı iyi savunmayla rakibinin farkı kapatmasını engelleyen ekibimiz, Can Korkmaz’ın üç sayılık basketi ve Marko Arapovic’in turnikesiyle farkı çift hanelere çıkardı. (32-21) Tai Webster’ın turnike basketinden sonra takımımız Caner Erdeniz ile bir üç sayılık isabet daha bulunca konuk ekip devrenin bitimine üç dakika kala molaya gitti. (36-21) Mola dönüşü devrenin son dakikaları karşılıklı sayılarla geçilirken takımımız adına skor üreten isimler Zach Auguste, Caner Erdeniz ve Nigel Hayes oldu. Takımımız devre arasına 43-28’lik üstünlükle girdi.

İkinci yarının ilk dakikalarında iki takım da hücum etmekte zorlanırken çeyrekteki ilk sayılarımızı Nigel Hayes kaydetti. Tai Webster’ın basketiyle farkı çift hanelerde tutan takımımız çeyreğin bitimine 03:54 kala gidilen hakem molasına 47-36 önde girdi. Mola dönüşü Nigel Hayes’in kaydettiği faul isabetlerinden sonra Tai Webster’ın üç sayılık basketiyle skoru 53-40’a getiren takımımız, çeyreğin son dakikasında Zach Auguste ve Can Korkmaz’ın bulduğu sayılarla dördüncü periyoda 56-44 önde girdi.

Son çeyrekteki ilk sayılarını Marko Arapovic’in turnikesiyle bulan takımımız, rakibinin faul çizgisinden kaydettiği isabetlere Can Korkmaz’ın üç sayılık basketiyle cevap verdi. Takımımız Marko Arapovic’in hızlı hücumda vurduğu smaçtan sonra skoru 63-47’ye getirdi ve konuk ekibin molası geldi. Mola dönüşü Marko Arapovic ve Aaron Harrison ile sayı üreten takımımız mücadelenin son beş dakikasına 67-55 önde girdi. Zach Auguste ve Tai Webster’ın sayılarıyla farkı 14 sayıya kadar çıkaran takımımız karşılaşmanın bitimine 02:41 kala gidilen molaya 71-47 önde girdi. Mola dönüşü Zach Auguste, Nigel Hayes ve Caner Erdeniz’’in sayılarıyla farkı açmaya devam eden takımımız sahadan 79-61 galip ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 16-13

İkinci çeyrek sonucu: 43-28 (27-15)

Üçüncü çeyrek sonucu: 56-44 (13-16)

Dördüncü çeyrek sonucu: 79-61 (23-17)

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, serinin ikinci maçında 25 Mayıs Cumartesi günü saat 15:15’te Karataş Şahinbey Spor Salonu’nda Gaziantep Basketbol’a konuk olacak.