27 Eylül 2012 Perşembe 13:00

Galatasaray Medical Park Paris Turnuvası'na Katılıyor

Galatasaray Medical Park Paris Turnuvası'na Katılıyor

Galatasaray Medical Park yeni sezon hazırlıkları kapsamında 29-30 Eylül tarihleri arasında Fransa'nın başkenti Paris'te Palais des sports Marcel-Cerdan salonunda gerçekleşecek ev sahipliğini Paris Levallois'in yapacağı Tournoi de Paris turnuvasına katılım gösterecek.

İlk kez düzenlenecek olan uluslararası basketbol turnuvasına takımımızın yanı sıra İsrail'den son şampiyon Maccabi Electra Tel Aviv ve Belçika'dan playoff finalisti Belgacom Spirou Charleroi yer alacak.

Turnuva programı şu şekilde:

29 Eylül Cumartesi
19.00 Belgacom Spirou Charleroi - Galatasaray Medical Park
21.15 Paris Levallois - Maccabi Electra Tel Aviv

30 Eylül Pazar
15.00 Üçüncülük - Dördüncülük Maçı
17.00 Final

* Yerel saatler kullanıldığından maçlar Türkiye saatiyle bir saat sonra gerçekleşecek.

Takımımızın maçları Galatasaray Televizyonu'ndan canlı yayınlanacak.

Turnuva hakkında biletler, akreditasyon gibi detaylı bilgileri organizasyonun resmi internet sitesinden de bulabilirsiniz.

Paris Öncesi Hazırlıklar
26 Ağustos'ta İstanbul'dan hareket edip İtalya'nın Bormio kasabasına gelen ve kamp çalışmalarını 3 Eylül'e kadar burada devam ettiren Galatasaray Medical Park, bu süreç zarfında Unics Kazan, Cimberio Varese, Montepaschi Siena ve Virtus Roma takımlarıyla beş hazırlık maçı oynadı. 4 Eylül'de yaklaşık 7 saat süren bir yolculuğun ardından Sardinya'ya geçen takımımız 5 Eylül'de Dinamo Sassari ile İtalyan ekibinin sezon açılışında karşı karşıya geldi. 6-7 Eylül tarihlerinde aynı bölgede gerçekleşen "Pasta Di Sardegna" turnuvasına katılan Galatasaray Medical Park, İtalya'dan Victoria Pesaro ve Rusya'dan Krasnie Samara takımlarını mağlup edip organizasyonu birincilikle tamamladı.

İtalya'da oynanan hazırlık maçlarında şu sonuçlar alındı:

Galatasaray Medical Park 62-89 Unics Kazan
Galatasaray Medical Park 65-81 Cimberio Varese
Galatasaray Medical Park 87-82 Montepaschi Siena
Galatasaray Medical Park 67-77 Montepaschi Siena
Galatasaray Medical Park 74-68 Virtus Roma
Dinamo Sassari 77-88 Galatasaray Medical Park
Galatasaray Medical Park 79-48 Victoria Pesaro
Galatasaray Medical Park 67-61 Krasnie Krilya Samara

12 Eylül’de 5. Uluslararası Rixos Kupası Basketbol Turnuvası'na katılmak üzere Antalya'ya geçen takımımız ilk maçında 13 Eylül’de Banvit'i, ikinci maçında 14 Eylül’de Unics Kazan'ı farklı yenerek A Grubu'nu birinci bitirdi. Yarı finalde B Grubu’nun ikincisi Anadolu Efes ile çapraz eşleşen takımımız Jamont Gordon’un son saniye üçlüğünü kaçırmasıyla 15 Eylül’deki maçı kaybetti. Beşiktaş ile 16 Eylül'de karşı karşıya gelen takımımız ezeli rakibini mağlup edip organizasyonu üçüncülükle tamamladı. Kaptan David Hawkins dört maç sonunda 22 sayı ortalamasıyla oynadı ve turnuvanın sayı kralı oldu.

Antalya'da oynanan hazırlık maçlarında şu sonuçlar alındı:

Galatasaray Medical Park 77-61 Banvit
Galatasaray Medical Park 70-55 Unics Kazan
Galatasaray Medical Park 71-73 Anadolu Efes
Galatasaray Medical Park 86-77 Beşiktaş

20 Eylül sabahı 7. Uluslararası Banvit-TÜBAD turnuvasına katılmak üzere feribotla Bandırma'ya geçen takımımız aynı gün ilk maçında Lokomotiv Kuban'ı, ikinci maçında 21 Eylül'de Virtus Bologna'yı yenerek final oynamaya hak kazandı. 22 Eylül'de ev sahibi Banvit ile karşı karşıya gelen takımımız mücadelden galip ayrılıp organizasyonu birincilikle tamamladı. Turnuvanın en şanssız olayı dizine darbe alan Henry Domercant'ın üç hafta tedavisi sürecek olan sakatlığıydı. Kaptan David Hawkins en değerli oyuncu seçildi.

Bandırma'daki oynanan hazırlık maçlarında şu sonuçlar alındı:

Galatasaray Medical Park 93-83 Lokomotiv Kuban
Galatasaray Medical Park 76-74 Virtus Bologna
Banvit 73-79 Galatasaray Medical Park