23 Ocak 2023 Pazartesi 13:57

Galatasaray Nef'in Bitci Türkiye Kupası'ndaki rakibi Türk Telekom oldu

Galatasaray Nef'in Bitci Türkiye Kupası'ndaki rakibi Türk Telekom oldu

Galatasaray Nef, Bitci Türkiye Kupası Çeyrek Final'inde Türk Telekom ile eşleşti.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen kura çekimi etkinliğine kulübümüzü temsilen Galatasaray Nef Genel Menajeri Turgay Zeytingöz katıldı.

İkinci torbadan kuraya takılan takımımız, çeyrek finalde  Türk Telekom ile dörtlü finale katılma mücadelesi verecek. Maçta takımımız ev sahibi olacak.

14-15 Şubat 2023 tarihleri arasında tek maç üzerinden oynanacak çeyrek final müsabakalarının ardından, yarı finalist ekipler Dörtlü Final organizasyonu için Konya’da bir araya gelecek.

Ligin ilk yarısında oynanan karşılaşmalar sonucunda, ilk 8 sırada yer alan; Fenerbahçe Beko, Türk Telekom, Pınar Karşıyaka,  Anadolu Efes, Frutti Extra Bursaspor, Bahçeşehir Koleji, Darüşşafaka ve takımımız Bitci Türkiye Kupası’nda mücadele edecekler. 

17-19 Şubat 2023 tarihlerinde düzenlenecek Dörtlü Final organizasyonunda lig sıralamasında lider olan ekibin çeyrek final eşleşme galibi ile lig dördüncüsünün çeyrek final eşleşme galibi; lig ikincisinin çeyrek final eşleşme galibi ile lig üçüncüsünün çeyrek final eşleşme galibi karşı karşıya gelecek.

Buna göre Galatasaray Nef, bu turu geçmesi durumunda yarı finalde Pınar Karşıyaka - Darüşşafaka eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.