25 Ağustos 2016 Perşembe 15:37

Galatasaray Odeabank'ta Sağlık Analizleri Yapıldı

Galatasaray Odeabank'ta Sağlık Analizleri Yapıldı

Yeni sezon öncesi Galatasaray Odeabank'ta sağlık analizleri yapıldı. Vücut analiz cihazlarıyla oyuncuların yağ, kas, kilo ve direnç değerleri ölçüldü.

RE Life Yaşam Koçu Derya Yelkenci ve Takımımızın Kondisyoneri Aydın Demirözü eşliğinde yapılan çalışmalarda; kamp öncesi basketbolcuların eksikleri tespit edilirken, genel olarak durumlarının iyi olduğu gözlendi.

RE Life Yaşam Koçu Derya Yelkenci şunları söyledi:

“Basketbolcuların yağ, kas ve kilo analizleri yapıldı. Kamp öncesi analizlerini yapıyoruz, kamp sonrası da yapacağız. Performanslarını yakından takip ediyoruz. Oyuncuların durumları sezon başı olması rağmen gayet güzeldi. Sonuçlar gayet iyi. Kas ve kuvvet değerleri çok iyi. “

Kondisyonerimiz Aydın Demirözü ise şu sözleri kullandı:

“Antrenmanlara başlayalı dört gün oldu. Önceki gün atletik testlerini yaptık, kuvvet ve çabukluk testlerini... Bir yol haritası çizebilmek için gerekli olan verileri toplamaya çalışıyoruz. Bugün de teknolojiden yararlanarak vücut analizlerini yaptık. Eksiklikleri tespit ediyoruz. Bu ölçümlerinin sonucunda antrenörümüzü ve şube menajerimizi bilgilendiriyoruz. Bu testleri belirli aralıklarla yaparak sporcuların durumlarını gözlemliyoruz.”