7 Ekim 2018 Pazar 17:50

"Gelecek için ümitliyiz"

"Gelecek için ümitliyiz"

Takımımızın Anadolu Efes karşısında aldığı mağlubiyetten sonra koçumuz Ertuğrul Erdoğan ve oyuncumuz Tai Webster açıklamalarda bulundu.

Ertuğrul Erdoğan şunları söyledi:


“Her şeyden önce Anadolu Efes’i kutluyorum. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazandıktan sonra ligin ilk maçını da galibiyetle kapadılar. Kendilerine hem Euroleague’de hem de Türkiye Ligi’nde başarılar diliyorum. Bizim açımızdan bakınca maçın genelinde bir profesyonel takım görüntüsünden ziyade, bir genç takım görüntüsü verdik. Elbette genç bir takımız ama bu kadar çok hata yapmamızın kabul edilir bir yanı yok. Oyuncularımın kazanma azminden ve mücadelesinden memnunum ama daha akıllı şekilde oynamamız gerekiyor. Sistem içinde nasıl oynayacağımızı bilmemiz ve kenardan gelen direktifleri daha çok dikkate alarak oynamamız gerekiyor. Duygularıyla oynayan bir takımız, sezon içersinde de bizim en büyük sıkıntılarımızdan biri duygularımızı kontrol ederek oynayabilmek olacak. Temel iki hastalığımız bu maçta yine devam etti. Bugün 20 tane top kaybı yaptık. 3 sayıyla kaybettiğimiz bir maçta bu faturası ağır olan bir hata. Rakibe 17 tane hücum ribaundu verdik. Bunları toplayınca rakibimize, bizim ettiğimizden çok daha fazla hücum etme şansı vermiş oluyoruz. Tüm bunlara rağmen maçın sadece 3 sayı farkla bitmiş olması önemli. Bizim çok uzun bir yolumuz var ama takımın enerjisi, takım içerisindeki kimya ve oyuncularımın yeteneği bana çok ciddi bir ümit veriyor. İşin sonu nereye gider bilmiyorum ama en azından bu sene çok heyecan veren bir takım olacağımız kesin. Çok olmadık bir yerde top kaybı yapıp işlerin aleyhimize gelişmesine sebep olduğumuz gibi olmayacak bir pozisyonda topu kazanıp momentumu da arkamıza alabiliyoruz. Yeni bir takımız. Ben de şu anda bu oyuncu grubunun nasıl oynayarak en verimli şekilde mücadele edebileceğini anlamaya çalışıyorum. Artık maçlar başladı, bu saatten sonra hataya veya mazerete yer yok. Ümit ediyorum ki daha iyi olacağız.” 

 

Tai Webster ise şunları söyledi:


“Bugün en iyi performansımızı yansıttığımız söylenemez. Genç ve yeni bir takımız bu yüzden biraz daha zamana ihtiyacımız var. Anadolu Efes ligin en iyi takımlarından biri. Onlarla mücadele etmek zordu ama umuyorum ki onlarla bir kez daha karşılaştığımızda sahadan galibiyetle ayrılan taraf biz olacağız."