30 Ekim 2018 Salı 22:51

Kızılyıldız 87 - 57 Galatasaray

Kızılyıldız 87 - 57 Galatasaray

Galatasaray Erkek Basketbol Takımımız, 7DAYS EuroCup beşinci hafta mücadelesinde Kızılyıldız ile karşılaştı. Aleksandar Nikolic Pionir Salonu'nda oynanan mücadeleden takımımız 87-57’lik mağlubiyetle ayrıldı.

Karşılaşmanın başında iki takım da hücumda sayı bulmakta zorlandı. Karşılaşmanın ilk 5 dakikasında rakibine kolay sayı şansı vermeyen ekibimiz, çeyreğin sonlarına doğru Kızılyıldız’ın hızlı hücumlarda ve dış şutlarda bulduğu sayıları engelleyemeyince Kızılyıldız skorda bir anda öne fırladı ve ilk çeyreği takımımız 26-13 geride kapattı.

Takımımız, ikinci çeyrekte de Kızılyıldız’ın ilk çeyrek sonunda yakaladığı rüzgarı yavaşlatmakta zorlanınca devre arasına 44-26 geride girdi.

Üçüncü çeyreğin ilk dakikalarında takımımız oyundaki dengeyi kurmayı başarsa da skor anlamında maça dönmemizi sağlayacak atağı bir türlü yapamadı ve çeyreğin son 4 dakikasına 58-40’lık Kızılyıldız üstünlüğüyle girildi. Son dakikalarda takımımız savunmada vites düşürünce son çeyreğe 69-47 geride girdi.

Karşılaşmanın son çeyreğinde takımımız farkı kapatacak seriyi bir türlü yakalayamayınca sahadan 87-57’lik mağlubiyetle ayrıldı.