10 Mart 2018 Cumartesi 18:08

“Maç planladığımız gibi gitti”

“Maç planladığımız gibi gitti”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 20. hafta maçında Eskişehir Basket’i evinde 84-78 mağlup eden Galatasaray Odeabank’ta koçumuz Oktay Mahmuti ve oyuncularımızdan Alex Renfroe karşılaşmanın ardından basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Oktay Mahmuti: “Maç planladığımız gibi gitti. Maçın başında gergindik, bu da akıcılığımıza engel oldu. Farkı açınca biraz konsantrasyon düşüklüğü biraz da kötü müdafaa farkın azalmasına neden oldu. 6 sayının üstünde bir galibiyet almak istiyorduk ama ikili averajda eşit noktadayız, genel averajda ise rakibimizden daha iyiyiz. Süreç ne gösterecek bakacağız. Her maç her top ligimizde çok çetin geçiyor ve çok değerli. Bu ay oynayacağımız Büyükçekmece, Trabzon ve Giresun maçlarına konsantre olacağız.

Göksenin'i şu ana kadar tam saha baskıda kullanamadık. Bunun nedeni pozisyonunda oynamamasıydı bugün Emir'i kullanınca Göksenin'i de kendi pozisyonunda kullanma şansımız oldu ve böylece tam saha baskı yaptı. Bu bizim adımıza önemli bir parametre ve sezonun kalan bölümünde bunu kullanacağız diye düşünüyorum."

Alex Renfroe: “Bugün koçumuzun bize verdiği oyun planını sahaya doğru şekilde yansıttık. Hücumda topu çok iyi dolaştırdık ve boş atışları bulup cezalandırdık. Üçüncü çeyreklerde sezon boyunca sıkıntı yaşadık, bugün ise en iyi oynadığımız çeyrekti. Bunu görmek güzeldi. Son çeyrekte altı sayıdan daha farklı kazanmak istiyorduk ama bunu başaramadık, bu konuda biraz üzgünüm diyebilirim. Çok önemli bir galibiyet aldık, takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Üç sayı çizgisinin gerisinden gösterdiğim performansta da onların emeği vardı, çoğu boş şutlardı. Bugün iyi bir ritme girdim ve şutları soktum. Şimdi sıradaki maça odaklanmamız gerekiyor. Takım olarak iyi bir durumdayız, bunu sıradaki maça taşımamız gerekiyor.”