20 Mayıs 2023 Cumartesi 17:38

Manisa BBSK galibiyetinin ardından açıklamalar

Manisa BBSK galibiyetinin ardından açıklamalar

Galatasaray Nef, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde Manisa BBSK’yı mağlup ederek adını play-off’a yazdırdı.

Başantrenörümüz Zvezdan Mitrovic ve oyuncularımız maçın ardından yayıncı kuruluşa değerlendirmede bulundu.

Koç Zvezdan Mitrovic, “Sert bir maç olmasını bekliyorduk. Böyle bir maç oldu. Kenardan gelen genç oyuncularımız bize ciddi destek verdi. 40 dakika boyunca yoğun mücadele gösterdik. Takıma iyi bir enerji geldi. İnsanlar mutlu. Bu sonuçtan dolayı play-offa kaldık. Biz de mutluyuz.” diye konuştu. 

Kaptan Göksenin Köksal, “Manisa çok zor bir takım. Bu sezon iyi işler çıkardılar. Onlar da play-off’a gidebilirdi. Takım olarak eksiktik ama kendi sahalarında ilk maçı kazanmışlardı. Çok iyi oynadık. Bir ara koparabileceğimiz durumlar vardı. Momentumu yakalamıştık. Sert oynayarak geri gelmeyi başardılar. Neticesinde takım halinde, koçumuzun önderliğinde çok iyi oynayarak kazandık. Şimdi play-off’tayız. Play-off’a en iyi şekilde başlamak istiyoruz. “ dedi.

Takımımızın en skoreri Dylan Ennis ise, “Play-off’a kaldığımız için elbette tüm takım arkadaşlarımızla birlikte çok mutluyuz. Bireysel performanstan çok takım olarak konuşmak lazım. Böyle bir sonuç ortaya çıktığı için kendimi çok mutlu hissediyorum.” ifadelerini kullandı.