11 Kasım 2017 Cumartesi 19:09

“Önemli bir galibiyetti”

“Önemli bir galibiyetti”

Galatasaray Odeabank, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde Demir İnşaat Büyükçekmece’yi 98-71 mağlup ederken karşılaşmanın ardından Basketbol Şube Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, koç Erman Kunter ve oyuncularımızdan Scotty Hopson galibiyeti yayıncı kuruluşa değerlendirdi.

Ömer Yalçınkaya: “Rakeem Christmas’la yollarımızı ayırdık. Kendisinden çok büyük beklentilerimiz vardı ama Galatasaray Odeabank, sezon başında sahada oynanan basketbol anlamında iyi sinyaller vermediği için kendisi de randımanlı oynayamadı. Onun yerine beş numaralı pozisyona transfer yapacağız. Bunun yanında maalesef T.J Cline’dan da destek alamıyoruz. Belki ileriki günlerde onunla ilgili de bir gelişme olabilir. Yeni transfer Jordan Taylor’ın takımı toparlayıcı bir rolü var. Geçtiğimiz hafta Jerusalem maçında ve bugünkü maçta bunun sinyallerini verdi. Şu an için uzun oyuncu dışında başka transfer düşünmüyoruz.”

Erman Kunter: “Zor zamanlar geçirdiğimiz bu dönemde iyi bir galibiyet oldu. Çok sakatlıklarımız vardı. Ancak bu maçta tam takım haline gelebildik. Bu galibiyet önemliydi. Ama buruk bir galibiyet oldu. Mehmet Baturalp ağabeyimizi ışıklar içinde anıyoruz. Çok fazla konuşacak bir şey yok.”

Scotty Hopson: “Şu anda tempomuzu bulmaya başladık. Bugün çok iyi bir iş çıkardık. Aynı basketbolu oynamaya çalışıyoruz ve bu da bizi başarıyı getiriyor. İyi bir takımımız ve potansiyelli oyuncularımız var. Bu şekilde devam etmemiz lazım. Hapoel Jerusalem maçı bizim için çok kolay değildi ama Bayern Münih maçında daha hazır olabileceğimizi söyleyebilirim.”