4 Mart 2018 Pazar 15:08

“Son bölümde oyundan tamamen düştük”

“Son bölümde oyundan tamamen düştük”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 19. hafta maçında Fenerbahçe Doğuş’a deplasmanda 80-60 mağlup olan Galatasaray Odeabank’ta koçumuz Oktay Mahmuti ve DaJuan Summers karşılaşmanın ardından basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Oktay Mahmuti’nin maç sonu açıklamaları şöyleydi:

“Fenerbahçe Doğuş’u galibiyetten dolayı tebrik ediyorum. Maça gelirsek; maçı üç çeyrek boyunca kontrol etmeyi başardık, enerjimiz yettiği sürece maçın içindeydik. Ama ikinci atış şanslarını vermemiz ve üçlük çizgisi gerisinden kötü bir günde olmamız sebebiyle özellikle üçüncü çeyreğin sonunda direncimiz kırıldı. Farklı kaybetmekle iki sayı farkla kaybetmek tabii ki önemli bir fark yaratıyor ama final skorunun maçın genel gidişatını yansıttığını söyleyemem. Maçın son 4-5 dakikalık diliminde tamamen oyundan düştük.”

DaJuan Summers ise “Bugün takım olarak çok kötü şut attık. Bireysel performansımdan da memnun değilim. Son maçımızın üzerinden üç hafta geçti, takım olarak yeniden ritme girmeye çalışıyoruz. Bugün çok fazla hücum ribaundu verdik, bu konuda gelişme kaydetmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.