18 Kasım 2020 Çarşamba 00:08

Tenerife maçı sonrası açıklamalar

Tenerife maçı sonrası açıklamalar

FIBA Şampiyonlar Ligi'nde oynadığımız Tenerife maçının ardından yardımcı antrenörümüz Ömer Uğurata ile oyuncumuz Darly Macon açıklamalarda bulundu.

Maçı değerlendiren Ömer Uğurata, "İlk çeyreğin son beş dakikası ve ikinci çeyrekte yapmamız gerekenlerin hiçbirini yapmadık. Oyun planımıza sadık kalamadık. Çok fazla top kaybı yaparak rakibin turnike ve boş üçlüklerle kolay sayı bulmasına izin verdik. İkinci yarıda iyi savaştığımızı düşünüyorum; ama Tenerife de çok bir takım ve çok iyi bir koça sahipler. Onları da kutluyorum. Ribaunt konusunda geçmiş maçlara göre daha iyiydik ama daha da iyi olmamız gerekiyor. 40 dakika boyunca iyi oynamak zorundayız. 20-25 dakikalık iyi oyun kazanmaya yetmiyor." diye konuştu.

Darly Macon ise ikinci yarıdaki oyunu genele yaymaları gerektiğini belirterek, "Maça iyi başladık ancak ilk yarının geri kalanında oyunumuz çok düştü. İkinci yarıya da 20 sayı farkla geride olmamıza rağmen iyi başladık ve iyi bir takım olduğumuzu gösterdik; fakat maçın tamamını aynı şekilde oynamamız gerektiğini bir kez daha gördük" ifadelerini kullandı.