15 Aralık 2020 Salı 22:12

Tenerife maçının ardından açıklamalar

Tenerife maçının ardından açıklamalar

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ömer Uğurata ve basketbolcumuz Johnathan Williams, FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi'ndeki Tenerife mücadelesinin ardından basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

Başantrenörümüz Ömer Uğurata, "104 sayı yediğiniz bir maç hakkında konuşuyorsanız tabii ki iyi şeyler söyleyemezsiniz. Tüm hafta boyunca rakibin iki şutörü olan Salin ve Butterfield'a dikkat çektik. Bu iki oyuncu toplamda 13 üçlük isabet buldu. Bu anlamda çok kötü bir iş yaptık. 19 üçlük isabeti bulan ve bu isabeti yüzde 64'e yakın bir yüzde ile bulduklarını görüyoruz. Bu çok iyi bir yüzde ancak bunun sebebi de biziz. Özellikle maçın başında rakiplere öz güvenlerini tazeleme şansını verdik. Bu büyük bir problemdi. Çok fazla hata yaptık ve boş şut şansı verdik. Yeterince sert değildik savunmada. Maça iyi başladık; ancak daha sonra o sertliği kaybettik. Daha sert olmamız gerekiyor, daha iyi iş çıkarmamız gerekiyor. 3. çeyrekteki 10-0'lık serinin ardından maça çok kötü döndük ve bu kırılma anlarından bir tanesiydi." şeklinde konuştu.

Maçın kırılma anının 3. çeyrekte yakaladığımız serinin ardından veremediğimiz reaksiyon olduğunu dile getiren Williams ise, "Maça çok iyi başladık. Ancak üçüncü çeyrekte çok önemli bir sekans vardı. Onu iyi yönetemediğimizi düşünüyorum. 10-0'lık bir serimiz vardı. Bu seriyi daha iyi savunma yaparak 15-20 sayılık farklara çıkarmamız gerekirken, moladan çok kötü geri döndük. Bu maça mal oldu. 3. çeyrekte savunmasını sıklaştıran bir rakip vardı ve buna karşılık veremedik. Maçın kırılma noktası bence burasıydı. Sanırım bizim için bir sonraki adım böyle bir avantaj yakaladığımızda bunu daha büyük bir avantaja çevirebilmek olacak." ifadelerini kullandı.