21 Kasım 2020 Cumartesi 19:56

Türk Telekom galibiyetimizin ardından açıklamalar

Türk Telekom galibiyetimizin ardından açıklamalar

Yardımcı antrenörümüz Ömer Uğurata ve oyuncumuz Yiğit Arslan, ING Basketbol Süper Ligi'nde kazandığımız Türk Telekom karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Türk Telekom'a sakatlık ve hastalıklardan dolayı geçmiş olsun dileklerini ileten Ömer Uğurata'nın maç sonu değerlendirmeleri şu şekilde:

"Öncelikle çok sevdiğim bir Türk Telekom oyuncusu sanırım koronavirüse yakalanmış. Bugün kadroda yoktu. Hem Türk Telekom ailesine hem de ona geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tyler Ennis ise gerçekten şanssız bir sakatlık yaşadı. İnşallah ciddi bir şeyi yoktur. Çünkü zaten bir sezonu oynamayarak geçirdi. Çok iyi bir basketbolcu. Ona da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." 

"Bizim için önemli bir galibiyet. Üst üste mağlubiyetler alıyorduk. İkinci yarıda Tenerife dönüşü seyahatin yorgunluğuyla çok basit hata yaptık. Yapmamamız gerekenden fazla hata yaptık. Tyler sakatlandıktan sonra anlam veremediğim psikolojik bir durgunluk oldu. Onlar daha da agresifleşti, biz durduk ve reaksiyon veremedik. Bu reaksiyonları veremezsek önümüzde daha zor maçlar var. İlk devre mükemmele yakın bir oyun ve farklı skor olmasaydı bugün galibiyetten söz edemezdik. Onun için önümüzde iyi bir fırrsat var. İki ana oyun kurucumuz sakat. Onların geri gelmesini bekliyoruz. 11 günlük milli takım arasında mümkün olduğu kadar Galatasaray'a yakışır şekilde, Galatasaray'ı tekrar hak ettiği yere yukarıya çekmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz." 

Rakip takımın oyuncusu Tyler Ennis'in sakatlığına üzüldüğünü dile getiren Yiğit Arslan ise, "Öncelikle buradan Tyler Ennis'e geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Çok üzüldüm. O sırada pozisyomum yakınında olan isimlerdendim. Herhangi bir temas olmamasına rağmen düşünce ben de korktum ve korktuğum galiba başıma geldi. Onun için üzgünüm. İnşallah parkelere en kısa zamanda döner. Telekoma ve tüm sporcu arkadaşlarıma geçmiş olsun diliyorum. Kazanmamız lazım, iyi basketbol oynamamız lazım. Kazandığımız için mutluyum. İnşallah aradan sonra kazanarak devam ederiz. Taraftarlarımızı çok üzdük. Umarım bundan sonra kazanmaya başlayarak onların gönlünü alabiliriz" ifadelerini kullandı.