12 Şubat 2019 Salı 10:29

Türkiye Kupası öncesi açıklamalar

Türkiye Kupası öncesi açıklamalar

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, Erkekler Türkiye Kupası’nda Türk Telekom ile oynayacağı çeyrek final mücadelesi için bugün Ankara'ya hareket etti. Karşılaşma öncesi başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan ve oyuncumuz Emir Gökalp açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan şunları söyledi:

“Bu sezon Türkiye Kupası bizim için önemli hedeflerden bir tanesi. Adım adım gitmemiz ve her maçı ayrı düşünmemiz lazım. Çarşamba günü Türk Telekom ile başlayacağız. Ligdeki arayı değerlendirip iyi hazırlandık. Ankara’da Türk Telekom ile en son oynadığımızda kaybetmiştik fakat kupa maçları daha farklı bir ortamda oynanıyor. Kaybederseniz eleniyorsunuz, dolayısıyla iki takımın da son topa kadar mücadele edeceği ve kafa kafaya gidecek bir maç bekliyoruz. Ankara’da taraftarımızın avantajı da önemli olacak elbette, onları salona bekliyoruz.”

Oyuncumuz Emir Gökalp ise şu ifadeleri kullandı:

“Son Bahçeşehir Koleji galibiyetinden sonra moralli bir şekilde araya girdik. Bir haftalık aramız oldu, bu da kupaya hazırlanmamız açısından bizim için güzel bir süreydi. İlk maçımız çarşamba günü Türk Telekom ile. Şu anda o maça konsantreyiz, bu maçı kazanıp adım adım ilerlemek istiyoruz. Sonuçta üç maç oynuyorsunuz ve bu üç maçın sonunda kupa kazanabilirsiniz. Türk Telekom maçını kazanabilecek güçte olduğumuzu düşünüyorum, iyi de hazırlandık. Umarım çarşamba günü kazanıp yolumuza devam ederiz.”