27 Ekim 2018 Cumartesi 21:20

"Yapılabilecek tek bir şey var o da daha çok çalışmak"

"Yapılabilecek tek bir şey var o da daha çok çalışmak"

Galatasaray Erkek Basketbol Takımımızın, deplasmanda TOFAŞ'a 97-82 kaybettiği maçtan sonra başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"İşin doğrusunu söylemek gerekirse çok iyi götürdüğümüz bir maçtı ancak özellikle son periyotta oyun planından tamamen uzaklaşmış bir Galatasaray takımı vardı. Maçın hakkının da bu şekilde 15 sayılık bir mağlubiyet olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Birkaç kez 10 sayıya kadar öne de geçtik. Maalesef bu sezonun başındaki hazırlık maçlarından biri bizim başımıza gelen bir durum. Çok basit hatalar yapıyoruz ve ne yazık ki hatalarımızdan da ders çıkarmıyoruz. TOFAŞ'ı aldıkları galibiyetten dolayı tebrik ediyorum. Yapılacak tek bir şey var, o da daha çok çalışmak. Toparlayacağımıza eminim ancak bu süreç benim beklediğimden daha zor olacak gibi gözüküyor.

Takım şu an galibiyet alamadığına göre yeterli değil ancak takviye için çok erken. Elimizde zaten zor oluşturduğumuz bir kadro var. Dolayısıyla şu an için takviye düşünmüyoruz. Elbette konuştuğumuz bazı konular var. Sezon başladıktan sonra yapılan takviyelerin adaptasyon süreci de çok kolay olmuyor. Çok büyük bir gereklilik olursa tabii ki takviye yapılır ancak biz şu anda elimizdeki oyuncuların Avrupa basketboluna adapte olmasına odaklanıyoruz.

3. periyodun son 4 dakikasında potaya gitmeyi bıraktık. TOFAŞ takımı adam adama savunma yaparken çok rahat pozisyonlar bulabiliyorduk ancak biz bir anda potaya gitmeyi bıraktık. Bu da bizi pozisyon zenginliğinden uzaklaştırdı."