2 Şubat 2018 Cuma 17:45

“Galatasaray’ın bayrağını en yukarıya çıkaracağız”

“Galatasaray’ın bayrağını en yukarıya çıkaracağız”

Galatasaray Spor Kulübü Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Recevik, Galatasaray Televizyonu’nda İbrahim Demir’in hazırlayıp sunduğu “Son Topa Kadar” programının konuğu oldu.

Recevik’in sosyal medya üzerinden gelen sorulara verdiği yanıtlar ve gündeme dair sözlerinden öne çıkan ifadeler şöyleydi:

“Ömer Cansever ve Erol Özmandıracı ile birlikte hep beraber basketbol üzerinde çalışacağız. Galatasaray basketbolu için elimizden geleni yapmak istiyoruz. Çok kısa bir dönemimiz var. 6 Mayıs gibi erkek basketbol ligi bitecek, ilk amacımız play-off’a kalabilmek. İstanbul’daki maçlarımızı kesinlikle kazanmamız lazım. Hiçbir endişemiz yok. Hocamız Oktay Mahmuti çok değerli bir isim. Galatasaray’ın basketbolda 5-6 sene önce bir hamlesi oldu ve bu da Oktay Hoca ile başladı. Altyapıya da çok önem verdi. Sonrasında Ergin Hoca da bir yere kadar getirdi. Erman hoca da çok değerli bir isimdi…”

‘GALATASARAY’IN BAYRAĞINI EN YUKARIYA ÇIKARACAĞIZ’
“İyi bir takımımız var. Mayıs’ın sonlarına doğru yeni bir seçim olacak. İnşallah o seçimde genel kurulumuzdan tekrar bir teveccüh alırsak devam edeceğiz. Galatasaray bayrağını en yukarıya çıkaracağız. 45 senelik Galatasaraylıyım. Futbol maçlarına, basketbol maçlarına hep giderdim. Basketbolda Spor Sergi yıllarımız oldu. Sonra Abdi İpekçi’deydik. Şimdi de Sinan Erdem’deyiz. Bayan takımımız da Ahmet Cömert’te devam ediyor. Tüm şubelerimizi takip etmeye çalışacağız.”

‘EN ÖNEMLİ UNSUR FATİH TERİM’DİR’
“Futbol takımındaki havayı çok iyi gördüm. Bizim için en önemli unsur Fatih Terim’dir. Onun sayesinde bu takım inşallah şampiyon olacak. Çarşamba günü Konya karşısında da çok iyi bir futbol oynadık. Futboldan yana bir endişemiz yok.”

‘TARAFTARIMIZIN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR’
“Aralık’ın ortası gibi seçim kararı alındı ve 20 Ocak’ta seçime gidildi. Bizim de 15 günde kendimizi anlatma imkanımız oldu. Genel kurul bizi bu göreve layık gördü, kendilerine teşekkür ediyoruz. Başkanımızın söz verdiği gibi Mayıs’a kadar buradayız. İnşallah o tarihe kadar futbolda kupaları alacağız. Bunun dışında basketbolu da yukarıya kaldırmamız lazım. 15 maçta 5 galibiyet alacak bir takım değiliz. Asla böyle bir şey olamaz. Bunu düzeltmek için uğraşacağız. Önümüzdeki iki lig maçını evimizde oynayacağız. Arkadaşlarımızla bir kampanya başlattık, sosyal medyada da bunun duyurularını yaptık. Çok güzel şeyler olacak. Mehmet Şenol’a da teşekkür ediyorum. Bunun için taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var.”

‘TAKVİYE İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ’
“Hocanın istekleri var. Takviye yapmak için elimizden geleni yapacağız. ‘Yenilmez Armada’ diye bir isim var. Yalçın Granit’ler ile başlayan muazzam bir ekol var. Futbol ve basketbol hemen hemen aynıdır. Galatasaray armasının olduğu bütün branşlarda taraftar takımını destekler, bağırır, oyuncularımızı motive eder. Bunun böyle olması lazım.”

‘GALATASARAY’IN OLDUĞU YERDE UMUT VARDIR’
“Başkanımızın açıklamaları var basketbol AŞ kuracağız diye. İlk etapta Mayıs’a kadar bu işi halletmemiz lazım. Ama zamana ihtiyacımız var. İnanın kafamızı kaldıramadık. Bundan şikayet etmiyoruz. Galatasaraylı kendi görevini yapmak zorundadır. Eski yönetim de elinden geleni yapmıştır olmuştur, olmamıştır. Galatasaray’da süreklilik esastır. Salon projesiyle ilgili de başkanımız açıklama yapacak. O da olacak. Galatasaray’ın olduğu her yerde hepimiz varız, Galatasaray’ın olduğu yerde umut vardır."

‘TARAFTAR BİZE BİRAZ SABIR GÖSTERSİN’
"15 maçta 11 maç kazanmamız lazım aksi takdirde play-off’ta bulamayız kendimizi. Oktay Hoca hiç şüphesiz yapacaktır. Oktay Hoca’nın da istediği bir beş numara için çabalayacağız. Yapacağız. Her şey şartlara bağlı. Bakıyoruz. Başkanımız da yakından takip ediyor basketbolu. Taraftar bize biraz sabır göstersin. Tekerlekli sandalye basketbol takımımız da şubenin içindedir. Sedat hocamıza oyuncularımıza destek vermemiz lazım. Onlar zor şartlar mücadele ediyorlar. Yıllarca bize başarılar kazandırdılar, hepimiz biliyoruz."

‘YENİ SEZONDA ÇOK İYİ SPONSORLUK ANLAŞMALARI YAPACAĞIZ’
"Basketbol, amatör spor dalı gibi gözükse de öyle değil. Bu sene böyle bitecek ancak 2018-19 sezonunda çok iyi sponsorluk anlaşmaları yapacağız. Yakında herkes görecek. Kimsenin şüphesi kalmayacak. Şu andaki sponsorumuz da yardım ediyor ama çok daha iyisi olacak. Sponsorluk konusuna bakan çok değerli yönetim kurulu üyelerimiz var. Basketbol AŞ’yi de kurmamız lazım. Voleybolda da bunu yaparsak herkes kendi bütçesiyle dönecek."

‘BEŞİKTAŞ KARŞISINDA KAZANMAK İSTİYORUZ’
"Galatasaray Kadın Basketbol Takımı olarak Beşiktaş karşısında kazanmak istiyoruz. İnşallah iki takımımızla da galip geliriz. Aralık ayı Galatasaray basketbolu için kötü geçti. Ama oldu, bitti artık. Kız takımımız da çok iyi toparlandı. Yarın da bunu tescil edeceğiz."

‘YELLOW FRİDAY’DE MUAZZAM BİR SATIŞ OLDU’
 "Göreve gelir gelmez pazarlamadaki arkadaşlarımız stoklarda çok fazla ürün olduğunu tespit etti. Bunu nasıl eritiriz diye düşündüler. İlk defa Galatasaray Başkanı, taraftar tarafından bu kadar çok sevildi. Biz de ne yapalım diye düşünürken Mersin’den Gökhan adlı taraftarımız bize mesaj attı ve “Yellow Friday” kampanyası başladı. Bütün arkadaşlarımız bir Store’un başına geçti. Muazzam bir satış oldu."

“Son Topa Kadar” programına telefonla bağlanan Galatasaray Basketbol Şube Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya ve Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Müge Erdem ise şu ifadeleri kullandı:

Ömer Yalçınkaya: “5 numara için görüşmeler sürüyor”

“Yen bir döneme girdik. Pozitif anlamda oyuncularımızla beraber elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Canaria maçını deplasmanda kazanmamız ve Antep maçını kazanmamız bize moral oldu. Son 16’da istemediğimiz sonuçlar bizi grupta bıraktı. Yarından itibaren Daçka maçından galibiyetle çıkarak daha yukarılara tırmanmak istiyoruz. Minimum 15-16 maç galibiyet gerekiyor. İlk yarıda bu barem oldukça yukarıya çıktı. Bu sezon ligin çok sert olmasından dolayı tahminimce 15-16 galibiyetlik bir play-off barajı olacak. Bizim ikinci yarıda oynayacağımız 15 maçın her biri birbirinden kıymetli. Biz bunun üstesinden geleceğimize yürekten inanıyoruz. Transfer yasağını çok büyütmemek lazım. Yönetimimizle kolayca üstesinden glebileceğimiz bir konu. Şu anda 5 numara için birkaç aday var ve görüşmelerimiz sürüyor. Oyuncuyu bulur bulmaz oyuncunun lisansı çıkacaktır.”

Müge Erdem: “İnişler çıkışlar oluyor”

“İstanbul Üniversitesi kolay bir maç değildi. Hem ligi hem Euroleague’i oynamak yorucu oluyor ve zaman zaman inişler çıkışlar oluyor. Ardından ESBVA-LM maçına gittik anacak kazanamadık. Bugün Eurocup eşleşmeleri belli oldu. 1 Mart’ta Girona ile ilk maçımızı, 8 Mart’ta ikinci maçımızı oynayacağız. Yarın Beşiktaş maçıyla devam edeceğiz. Bugün son antrenmanımızı bitirdik. İnşallah taraftarımızla birlikte güzel bir galibiyet alırız.”