2 Mart 2018 Cuma 17:42

“İyi günde de kötü günde de destek bekliyoruz”

“İyi günde de kötü günde de destek bekliyoruz”

Galatasaray Spor Kulübü Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyelerinden Ömer Cansever ve Mahmut Recevik, Galatasaray Televizyonu’ndan İbrahim Demir’in hazırlayıp sunduğu “Son Topa Kadar” programının konuğu oldu.

Yönetim Kurulu Üyelerimizin, sorulara verdiği yanıtlar ve gündeme dair sözlerinden öne çıkan ifadeler şöyleydi:

Ömer Cansever:

“SPAR Citylift Girona karşısında şanssız yenilgi aldık. Mücadelenin son bir buçuk dakikasında maçı kaybettik. Ben eminim ki rövanşı alacağız ve turu atlayacağız. Takımımıza güveniyoruz. Antrenörümüz de gayet iyi. Geçmişteki maddi sıkıntıları da giderdik. Yarından sonra antrenörümüzün ve oyuncularımızın bir dertlerinin kalmayacağına eminim. Geçmişten gelen çok problemler aldık. Aktif olarak 28 gündür buradayız. Elimize aldığımız bombayı azalttık. Daha iyi olacağız. Gelecek sene farklı bir basketbol takımı çıkaracağız. Kulübün bu pozisyonunda takımlarımızı belirli noktalara getirmek kolay değil.”

“Hatay maçına gideceğiz. Takımımıza daha fazla destek vereceğiz. Seyircilerden de beklentilerimiz var. Son maça 141 taraftar gelmiş. Elde edilen gelir, kırılan koltuk sayısını karşılamıyor. Amatör branş da olsa bu kadar az seyirci olmaması lazım. İyi günde de kötü günde de bizi desteklemeleri lazım.”

“Takım bütçeleri çok ağır. Böyle bir sponsor bulmamız da mümkün değil. E-sporu kuracağız ama iki sene sonra katkı alabileceğiz. Bunların hepsini programlamaya çalışıyoruz. Gelecek sene için seçilirsek daha farklı kadrolar kuracağız.”

“E-spor için Erol Bey Amerika’ya gitti. Orada bir çalışmanın içinde olursak 2 yıl içinde Galatasaray’ın amatör branşlarda parasal kuvvetinin o taraftan finanse edileceğini öngörüyoruz.”

“Her gün bir hukuk işiyle uğraşıyoruz. Galatasaray’da kimsenin parası kalmıyor. Bundan sonra bu da böyle biline. SPK’dan da artış aldık. Futbol takımımız şampiyonluğa oynuyor. Basketbol takımlarımızda yerli ağırlıklı bir kadro kuracağız.”

“Geçmişte yapılan hatalarla UEFA’dan ceza almamız söz konusu. Kadın basketbolunda oyuncuların 6-7 ay maaşlarını ödemezseniz UEFA da sporcuları korumak durumunda. Sadece futbolda geçerli değil. Biz bunları bilerek gelmedik. Bunların bir daha olmaması için ekip olarak çalışıyoruz. İnşallah futbol takımımız şampiyon olur, gelirlerimiz artar. Bizden başka kim gelirse gelsin bundan çok daha fazlasını yapamaz.”

Mahmut Recevik:

“Her maçta koltuklar kırılıyor. Seyircilerimiz olumlu manada takımımızı desteklesin. 100 TL verdiğin bir sporcuya sadece o kadar vermekle kalmıyorsunuz. Biz bilmiyor muyuz transfer yapmasını? Kulübü uçurumun dibine atmaya gerek yok. Ev kirası, menajer parası, kur farkı…”

“Tekerlekli sandalye basketbolunda da çok iyi çalışmalarımız olacak. Sedat Hoca’nın gözü arkada kalmasın. Gereken çalışmaları yapacağız.”

“EuroCup şampiyonu olan takımın parası ödenmemiş. Geçmiş yönetimleri şikayet etmek için çıkmadık ama bir de gerçekler var...”

“Biz net bütçe yapma peşindeyiz. Hayırlısıyla iyi bir sezon geçirelim, ondan sonra gelecek sezon için antrenörlerimizle kadroları konuşacağız. Yabancı oyuncu sayılarını düşüreceğimiz kesin. Sponsorları geliştirelim.”

“28 Şubat günü saat 17:00’ye kadar 8229 kişi aidat ödemesi yaptı. Demek ki genel kurul üyelerinin bu yönetime güveni var.”

“100 liralık bütçeyi sene ortasında keyfi olarak artırmayacağız. 31 Mart’ta bütçe görüşmelerini belirleyeceğiz. Basketbol ve voleybolun bütçesi sene ortasında 1 lira bile değişmeyecek.”