11 Mayıs 2021 Salı 17:18

Başantrenörümüz Efe Güven’den açıklamalar

Başantrenörümüz Efe Güven’den açıklamalar

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımızın Başantrenörü Efe Güven, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde Fenerbahçe Öznur Kablo ile oynadığımız final serisinin ardından değerlendirmelerde bulundu.

Sezon içerisinde takım olarak şanssızlıklar yaşadığımızı vurgulayan koç Efe Güven, “İlk başta rakibimizin oyuncuları ve teknik ekibini tebrik etmek istiyorum. Bize gelince, bir sezonda olabilecek her şeyi yaşadığımızı düşünüyorum. Sakatlıklar, giden-gelen oyuncular, covid riski altında yapılan seyahatler ve maçlar hiç kolay değildi. Sporcuları sürekli zinde ve motive tutma açısından farklı bir sezon oldu. İç saha maçlarımızı oynadığımız salonumuzu bile sezon ortasında kaybettik. Sezon sonu şampiyon olacağımıza çok inanıyordum; ancak özellikle sezon sonunda iki konu bizi tamamen kırdı. Birincisi en formda dönemde takımımızda 17 kişi birden koronavirüse yakalandı. 12 kişilik takım kadromuzdan 11 sporcunun hastalığa bu dönemde yakalanması ve çoğunun semptomlu bir şekilde bunu atlatması bizi oldukça etkiledi ve ritmimizi kaybettik. İkinci konu ise takımımız adına eksikliğini kapattığımız bir parçayı tekrardan kaybetmemiz oldu. Baktığımızda sezon başı planlamamımızda yer alan Bria Hartley'nin sakatlığıyla birlikte aynı pozisyonda talihsizlikler bizi sezon boyunca bırakmadı. 18 günde hastalık sonrası oynanan sekiz maç, hazırlanma şansı ve oyuncularımızın aynı zamanda bizlerin toparlanma vakti olmaması bunların hepsi önemli faktörlerdi.” şeklinde konuştu.

Takım olarak hedefleri her zaman zirvede tutacaklarını söyleyen başantrenörümüz, “Sonuç olarak sağlıklı bitirebilmenin en önemli olduğu bir sezonda üç sezondur yaptığımız gibi  beklentilerin üstünde hedef için mücadele gösterdik. Üç sezondur bunu alnımızın akıyla yapıyoruz ama şu an bana göre eşik atlama noktasındayız. Altı sene sonra final ve Euroleague çeyrek finali ne kadar hoş gözükse de bunun sürekli olması gerekiyor. Galatasaray finallerin takımıdır. Gelecek sezon bu yılın da ötesine geçip Avrupa'da final-four hedefleyen, ligde de tek odağımızın şampiyonluk olacağını söylemek istiyorum. Başkanımız Mustafa Cengiz’e, bütün sporcularıma, çalıştığımız tüm ekibe, staffa, yöneticilerimize, bize destek olan yönetim kurulu üyelerine ve herkese teşekkür ediyoruz. Bu sezonu böyle bitirmiş olduk.” diye konuştu.