9 Ocak 2021 Cumartesi 16:48

Bellona Kayseri Basketbol galibiyetimizin ardından açıklamalar

Bellona Kayseri Basketbol galibiyetimizin ardından açıklamalar

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, Herbalife Nutrition Basketbol Süper Ligi'nin 16. haftasında Bellona Kayseri Basketbol'u 100-92'lik skorla yendi. Karşılaşma sonrasında başantrenörümüz Efe Güven ile basketbolcularımız Anete Steinberga ve Sude Yılmaz değerlendirmelerde bulundu.

Savunmada istedikleri performansı ortaya koyamadıklarını belirten koç Efe Güven, "Sezon başından beri yapmış olduğumuz konsantrasyon hatalarını bu maçta da yaptık. Önde götürdüğümüz ve rahat kazanacağımız bir maçı bu duruma soktuk. Yediğimiz 92 sayının hiçbir bahanesi olamaz. Savunmada gerçekten çok kötüydük. Hiç direnç gösteremedik. Ormanspor maçındaki gibi savunma yapamadık. Önümüzde şu an çok önemli bir periyot var. Salı günü Elazığ'a gideceğiz. Ardından 5 günde 4 tane maç oynayacağız. Sezon başından beri istediğimiz oyunu sahaya yansıtmakta zorlanıyoruz. Bunu sebebi de sürekli oyuncularımıza ilgili takımda değişimler olması. Oyuncuların ailevi sebeplerden ötürü takımdan ayrılmak istemeleri. Sezon başında yaşadığımız sakatlık. Bugün Holingsvorth'un ağrı hissetmesi. Sürekli farklı organizasyonlar, farklı beşler, farklı sistemlerle oynamak zorunda kaldığımız için istediğimiz  basketbolu sahaya bir türlü yansıtamıyoruz. İlerleyen dönemlerde oyunumuzu daha istikrarlı seviyeye getirmemiz gerekiyor. Her gün hatalarımızı gidermek üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çok vaktimiz yok. Maç maç gidiyoruz. Elazığ maçını kazanarak Euroleague'e moralli gitmek istiyoruz. 13 günde 6 maç oynayacağız. Bu seviyelerde çok zorlayıcı ve yıpratıcı bir durum." ifadelerini kullandı.

26 sayı ile takımımızın en skorer ismi olan Steinberga, "Aslında tüm hikaye üçüncü çeyreğin sonunda başladı. Onlara çok rahat bir konfor alanı sağladık. Bu sayede oyunda çok rahat hissetmeye başladılar ve geri dönüş yaptılar. İki oyuncudan çok iyi verim aldılar. Bu sayede uzatma sonunda kazanabildik. Bu maçı kazanmak istiyorduk. Önümüzde Elazığ ile başlayıp Euroleague ile devam eden önemli maçlar var. Rakip fark etmeksizin yine aynı mücadeleyi sürdürüp kazanmak istiyoruz." diye konuştu.

Zorlu bir maç periyoduna girdiklerini ifade eden Sude Yılmaz ise, "Maça güzel başladık. Savunmada serttik. Maçın sonlarına doğru geriledik. Çok mutluyum. Uzun zamandır kendimi bulmaya çalışıyorum. Elazığ maçı bizim için zor geçecek. Euroleague çok önemli. Macaristan'da istediğimiz şekilde oynayamadık. Bu sefer iyi bir performans göstereceğimizi düşünüyorum." ifadelerini kullandı.