13 Ekim 2019 Pazar 17:35

Çankaya Üniversitesi galibiyetinin ardından açıklamalar

Çankaya Üniversitesi galibiyetinin ardından açıklamalar

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımızın Herbalife Nutrition KBSL açılış haftası maçında Çankaya Üniversitesi’nin karşısında aldığı 89-64’lük galibiyetin ardından başantrenörümüz Efe Güven, Şube Genel Menajerimiz Ömer Yalçınkaya, Kaptanımız Işıl Alben ve oyuncumuz Tilbe Şenyürek açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Efe Güven şu ifadeleri kullandı:

“Her zaman ilk maçlar tehlikelidir. Biz bunu ilk yarı çok ciddi bir şekilde yaşadık. Ancak ikinci yarı gerçek kimliğimize ve istediğimiz sertliğe döndük. İlk yarıdaki gibi oynarsak bu sezon hiçbir beklentiyi karşılayamayız. İlk yarı bizim için çok iyi bir mesaj oldu. İkinci yarı çok iyi bir basketbol oynadık ve elimizden gelen mücadeleyi sahaya yansıttık. Daha ilk maçımız, bir adaptasyon süresi olacaktır. Milli takım arasından sonra istenen seviyeye ulaşacağız. Önümüzde önemli maçlar var, bu maçlara hazırlanacağız. Bugün aldığımız galibiyet önemliydi, herkesin süre aldığı bir maç oldu. Bu da bizim için ayrı bir mutluluk.

İsveç takımı LuLea ile oynayacağız. Zor bir maç olacaktır, Avrupa’da kolay maç yok. İki günlük bir hazırlık dönemimiz olacak. Yarın aktif dinlenme idmanı yapacağız. Salı günü maç hazırlığı yaptıktan sonra çarşamba günü maça çıkacağız. Taraftarlarımız büyük olasılıkla dün neden oynamadığımızı merak ediyordur, iki tarafta da kapalı gişe oynardık diye. Bize pazar günü yayın olacağı söylendi, bu yüzden maç pazara alındı. Bu yüzden dün oynayamadık bu maçı, eğer dün oynasaydık çok daha keyifli bir ortam olabilirdi.

Maçtan önce arayıp başarılar dileyen Kadın Voleybol Takımımızın Antrenörü Ataman Hoca’ya da teşekkür ederim. Onların da sezonu başlıyor, onlara da başarılar diliyorum. Biz birlikte güzeliz, biz bir aileyiz. Çarşamba günü oynayacağımız maça bütün arma sevdalılarımızı bekliyoruz. Bu sene salonumuz çok daha keyifli, daha fazla destekle hep beraber güzel işler yapacağız."

Şube Genel Menajerimiz Ömer Yalçınkaya ise şu ifadeleri kullandı:

"Bugün Kadın Takımımız ligin açılış maçında evimizde güzel bir galibiyet aldı. Her ne kadar ilk devre başa baş geçse de kadro derinliği ve tecrübeli oyuncularımız ile gereken farkı ikinci yarıda yakaladık. Şimdi çarşamba akşam EuroCup Women'da açılış maçına taraftarlarımızı bekliyoruz. Hem ligde hem de Avrupa'da çok iddialıyız. Seyircimiz ile hedeflerimize ulaşacak bir kadromuz var. Taraftarlarımızı tüm maçlara bekliyoruz."

Işıl Alben ise şunları söyledi:

“İlk devre rakibimize kolay sayı şansı ve hücum ribaundları verdik. Devrede koçumuz bizi bu konuda uyardı. Sezona galibiyetle başlamak çok önemli, bunun için çok mutluyuz. Bu sene de geçen sezonun üzerine koyarak devam etmek istiyoruz. Güzel bir aile ortamı var, bunun için başta Başkanımız Mustafa Cengiz olmak üzere tüm Yönetim Kurulumuza teşekkür ediyoruz. Bugün şube sorumlularımız da destek vermek için yanımızdaydılar. İlk iç saha maçımızda taraftarımız güzel bir atmosfer yaşattı. Çarşamba günü ilk EuroCup maçımıza çıkacağız. O maçta da herkesi bizi desteklemeye bekliyoruz.

Önemli olan kazanmamız, yeni bir takımız. Takım kimyamızı oturtmaya çalışıyoruz. İkinci sayıda rakibimizi çok düşük bir sayıda tuttuk. Sahada görünmeyen işleri yapmak daha önemli. Diğer her şey birer sayıdan ibaret, 25 sayılık bir galibiyet aldığımız için mutluyuz.”

Tilbe Şenyürek ise şunları söyledi:

“Lige galibiyet ile başlamak güzel bir şey. Bütün takımımızın süre aldığı farklı bir galibiyet oldu. Lige böyle farklı başlamak; herkesin süre aldığı, farklı ve pozitif bir takımla başlamak güzel. Skor atmak her oyuncu için önemlidir, bugün de hepimiz skora katkıda bulunduk. Bu yüzden herkes evine mutlu gidiyor. Bu açıdan çok önemli bir maçtı bu, diğer maçlara da yansıyacağını düşünüyorum.

Bizim önceki hazırlık maçlarımızda da ilk yarılarda oyuna ısınma sıkıntımız oluyordu. İstediklerimizi sahaya koyamıyorduk. Şimdi çok daha iyi durumdayız ama ilk yarı tempomuzu tutturamadık. Soyunma odasında aslında çok bir şey konuşulmadı, koç ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz dedi. Biz de maçın az çok bu şekilde biteceğini biliyorduk. İkinci yarıyı oynamamız gerektiği gibi oynadık. Bugün taraftarımız mükemmeldi ama çarşamba günü enerjisi daha ateşli taraftarlara ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.”