15 Nisan 2019 Pazartesi 16:41

Efe Güven'den Hatay BB maçı öncesi açıklamalar

Efe Güven'den Hatay BB maçı öncesi açıklamalar

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, 17 Nisan Çarşamba günü oynanacak olan KBSL Play-off Çeyrek Final eşleşmesi ilk maçı için 16 Nisan Salı günü Hatay’a hareket edecek. Başantrenörümüz Efe Güven, Hatay Büyükşehir Belediye karşılaşması öncesinde açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Efe Güven şu ifadeleri kullandı:

“Normal sezonu geride bıraktık. Kamuoyunda bizimle ilgili düşük bir beklenti vardı. Fakat bunun çok yanlış bir algı olduğunu düşünüyorum. İlk antrenmandan itibaren her geçen gün hedefimizi yukarıda tuttuk ve aldığımız galibiyetlerle bu doğrultuda ilerlemeyi sürdürebildik.

Sezona EuroCup şampiyonu unvanıyla başladık. Geçtiğimiz sezonun ardından ligde ve Türkiye Kupası’nda daha iyi bir sonuç elde etmek istiyorduk. Türkiye Kupası’na katılamamıştık, bu hedefle sezonun ilk yarısını kapattık ve hedefimizi gerçekleştirdik. Ligde bu sezon 6 galibiyet daha fazla almayı başardık. Eurocup’ta sonuna kadar gitmeyi istiyorduk fakat çeyrek finalle yetindik. Önümüzdeki yıl hedefimiz burada da daha iyisini yapmak olacak.

Sezon içerisinde Hatay, Botaş gibi ligin önemli takımlarına karşı aldığımız galibiyetlere de parantez açmak istiyorum. Bu galibiyetler özgüvenimizi yükseltti. Hem Eurocup’taki hem de ligdeki iç saha maçlarında yüzde yüzümüzden fazlasını parkeye yansıtmamızın en önemli nedenlerinden birinin de taraftar olduğunu düşünüyorum. Bizi hiç yalnız bırakmadılar, biz de bu desteğe layık olmaya çalıştık. Sezon boyu tüm oyuncularımız fedakarlık gösterdi. Yabancı oyuncularımız Türk oyuncularımızla beraber çok iyi bir kimya yakalayınca ortaya arkadaşlık seviyesi yüksek ve çok karakterli bir takım ortaya çıktı. Sezon başı hedeflerimizden bir tanesi de genç oyuncularımızın aldığı dakikaları arttırmaktı. Geçtiğimiz sezon Bölgesel Lig’den TKBL’ye yükseldiğimizde bizimle birlikte olan Eda, İnci, Sude gibi isimlerin neler yapabileceklerini biliyorduk, daha fazla oyunda kalmaları bizim için oldukça önemliydi. Onlar da üzerlerine düşeni layıkıyla yaptılar.

Her ne kadar sezon içerisinde kadroları değişse de ligin en önemli takımlarından birisiyle eşleştik. Hatay BŞB ligin en yüksek bütçeli takımlarından birisi. Hatay’daki Galatasaraylıların yanımızda olmalarına ihtiyacımız var. Avantajlı bir şekilde evimize dönmek istiyoruz.”