21 Şubat 2019 Perşembe 14:38

"En iyi mücadeleyi göstereceğiz"

"En iyi mücadeleyi göstereceğiz"

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımızın, deplasmanda BLMA ile oynayacağı EuroCup Women Son 8 Turu rövanş maçı öncesinde başantrenörümüz Efe Güven ve oyuncularımız Farhiya Abdi ile Monika Grigalauskyte açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Efe Güven şu ifadeleri kullandı:

“Çok yorucu bir yolculukla buraya geldik. Uzun bir yolculuk yaptık, biraz yorgunluk var ama bugün maçtan önceki son idmanımızı yaptık. Oyuncularımız gayet enerji dolu ve inançları çok yüksek. Çok zor bir karşılaşma olacak. 14 sayılık farkın üstesinden gelmek zor ama bunu daha önce yaptık, yine yapacağız. Rövanş maçında elimizden gelen en iyi mücadeleyi, İstanbul’da gösteremediğimiz mücadeleyi ve en iyi basketbolumuzu sahaya yansıtıp maçı gerekli olan farkla birlikte kazanmak istiyoruz. İstanbul’da istediğimiz basketbolu oynayamadık, bize yakışmayan bir basketbol oynamıştık ve avantaj sağlayamamıştık. Bu dezavantajı burada avantaja çevirmek için elimizden geleni yapacağız. Çalışmalarımızı yaptık, antrenmanımızı bitirdik. Maç saatini bekliyoruz.”

Farhiya Abdi ise şunları söyledi:

“Kazanmamız gereken önemli bir maçımız var. İspanya’da bunu yapabileceğimizi göstermiştik, bu maçta da aynısını tekrarlayabileceğimize inanıyoruz.”

Monika Grigalauskyte ise şu ifadeleri kullandı:

“Önemli bir maça çıkıyoruz, 15 sayı ile kazanmamız gerekiyor. Bunu daha önce yaptık, tekrar yapabiliriz. Evimizde oynamıyoruz, taraftarımız yanımızda olmayacak ancak hepimiz kazanmamız gerektiğini biliyoruz. Kazanmak için elimizden geleni yapacağız ve sahadan galibiyetle ayrılmak istiyoruz.”