23 Mart 2019 Cumartesi 19:16

Galatasaray 67 - 65 Hatay Büyükşehir Belediye

Galatasaray 67 - 65 Hatay Büyükşehir Belediye

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, Kadınlar Basketbol Ligi 23. hafta mücadelesinde Hatay Büyükşehir Belediye’yi ağırladı. Takımımız 23 sayı geriye düştüğü karşılaşmada geri dönüşe imza atarak sahadan 75-80 galip ayrıldı ve ligdeki 15. galibiyetini aldı.

Takımımız karşılaşmaya Işıl Alben, Moriah Jefferson, Sinem Ataş, Farhiya Abdi, Victoria Macaulay beşiyle başladı.

Karşılaşmadaki ilk sayılarını Farhiya Abdi’nin turnike basketiyle bulan takımımız, mücadelenin ilk iki dakikası geride kalırken Victoria Macaulay’ın basketiyle skoru 4-4’e getirdi. İlerleyen dakikalarda rakibini durdurmakta zorlanan takımımız konuk ekibin yakaladığı 2-11’luk seriye engel olamadı ve mücadelenin ilk beş dakikası 6-15’lik skor ile geçildi. Victoria Macaulay’ın basketiyle çeyreğin bitmesine 04:41 kala gidilen hakem molasına konuk ekip 7 sayılık avantaj ile girdi. (8-15) Mola dönüşü konuk ekip 0-5’lik bir seri yakaladı ve farkı çift hanelere çıkardı. Takımımız Farhiya Abdi ve Moraih Jefferson ile skor üretse de bu farkı kapatmak için yeterli olmadı. İkinci çeyreğe konuk ekibin 11-26’lık üstünlüğüyle girildi.

İkinci çeyreğe daha iyi başlayan taraf konuk ekip oldu. Takımımız İrem Naz Topuz ve Eda Şahin’in sayılarıyla farkı kapatmaya çalışsa da bu yeterli olmadı. Çeyreğin ilk iki dakikası biterken konuk ekip farkı 23 sayıya kadar çıkarınca Başantrenörümüz Efe Güven molasına başvurdu. Mola dönüşü takımımız Sude Yılmaz ve Victoria Macaulay ile 6-2’lik bir seri yakalayınca konuk ekibin molası geldi. (21-39) Mola dönüşü takımımız Sinem Ataş’ın üç sayılık isabeti ve Victoria Macaulay’ın basketiyle beraber devrenin son iki dakikasına 26-41’lik skorla girildi. Devrenin son dakikalarını da iyi oynayan takımımız, Monika Grigalauskyte ve Victoria Macaulay’ın basketleriyle farkı tek hanelere indirdi. Taraflar soyunma odasına Hatay Büyükşehir Belediye’nin 32-41’lik üstünlüğüyle girdi.

İkinci yarıya Sinem Ataş’ın turnike isabetiyle başlayan takımımız, Victoria Macaulay’ın faul çizgisinden kaydettiği isabetten sonra Sinem Ataş’ın elinden gelen üç sayılık basket ile farkı 5 sayıya kadar indirdi. (38-43) Mücadele iki takımın karşılıklı sayılarıyla devam ederken Victoria Macaulay ve Monika Grigalauskyte takımımız adına skor üreten isimler oldu. Çeyreğin bitimine 04:53 kala gidilen hakem molasına 42-47’lik skor ile girildi. Mola dönüşü rakibinin sayılarına takımımız Moriah Jefferson ile cevap verdi. Ekibimiz Farhiya Abdi’nin üçlüğüyle çeyreğin son üç dakikasına girilirken skoru 47-50’ye getirdi. Fark üçe indikten sonra konuk ekipten 0-5’lik bir seri gelince Başantrenörümüz Efe Güven molasına başvurdu. Mola dönüşü Işıl Alben’in üçlüğüyle takımımız durumu 50-55’e getirdi ve final periyoduna bu skorla girildi.

Son çeyreğe Moriah Jefferson’ın üçlüğü ile başlayan takımımız, savunmadaki sertlik seviyesini arttırarak rakibine sayı şansı vermedi. Farhiya Abdi’nin iki sayılık basketiyle takımımız 23 sayı geriye düştüğü karşılaşmada skora dengeyi getirdi. (55-55) Victoria Macaulay’ın basketiyle öne geçen takımımız mücadelenin son beş dakikasına 57-55 önde girdi. Rakibinin sayılarına Sinem Ataş’ın faul çizgisinden bulduğu isabetlerle cevap veren takımımız, rakibinin bulduğu üç sayılık baskete engel olamadı ve mücadelenin bitmesine 03:23 kala Başantrenörümüz Efe Güven molasına başvurdu. (59-60) Mola dönüşü takımımız Farhiya Abdi’nin üç sayılık basketiyle tekrar öne geçti. Victoria Macaulay’ın turnikesiyle farkı 4 sayıya kadar çıkaran takımımız karşılaşmanın son 01:54’lük kısmına 64-62 önde girdi. Mücadelenin son anlarında Victoria Macaulay ile pota altından skor üretmeye devam eden takımımız, mücadelenin son 30 saniyesine 66-62 önde girdi. Kalan sürede iyi savunma yaparak rakibinin geriye dönmesine izin vermeyen takımımız sahadan 67-65 galip ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 11-26

İkinci çeyrek sonucu: 32-41 (21-15)

Üçüncü çeyrek sonucu: 50-55 (18-14)

Dördüncü çeyrek sonucu: 67-65 (17-10)

Bilecik Özel Eğitim Ortaokulu ve Meslek Okulu'ndan Galatasaray Kadın Basketbol Takımımızın karşılaşmasını izlemek için salona gelen özel eğitim gereksinimli öğrenciler mücadeleyi tribünlerden takip etti.

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, sıradaki maçını 30 Mart Cumartesi günü Mersin Büyükşehir Belediye ile oynayacak.