24 Şubat 2019 Pazar 16:04

Galatasaray 75 - 69 Bellona Kayseri Basketbol

Galatasaray 75 - 69 Bellona Kayseri Basketbol

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, Kadınlar Basketbol Süper Ligi 20. hafta mücadelesinde Bellona Kayser Basketbol’u konuk etti. Takımımız sahadan 75-69’luk galibiyet ile ayrılarak bu sezonki on ikinci galibiyetini aldı.

Takımımız karşılaşmaya Işıl Alben, Moriah Jefferson, Sinem Ataş, Monika Grigalauskyte, Victoria Macaulay beşiyle başladı.

Karşılaşmanın ilk dakikalarında takımımız Victoria Macaulay ve Sinem Ataşın basketleriyle beraber 4-0 öne geçti. İlerleyen dakikalarda takımımızın bu serisine konuk ekip 0-9’luk bir seriyle cevap verdi ve çeyreğin ilk üç buçuk dakikası konuk ekibin 4-9’luk üstünlüğüyle geride kaldı. Takımımız Alperi Onarın basketiyle skoru 9-6’ya getirse de konuk ekibin bulduğu basket ile çeyreğin bitimine 04:43 kala gidilen hakem molasın 6-11’lik skor ile girildi. Mola dönüşü iki takımın karşılıklı sayılarıyla geçilirken takımımızda skor üreten isim Moriah Jefferson oldu ve çeyreğin son iki buçuk dakikasına konuk ekibin 10-14 üstünlüğüyle girildi. Çeyreğin son kısmında Farhiya Abdi ve Moriah Jefferson’ın sayılarıyla takımımız skorda üstünlüğü yakalasa da bu avantajını koruyamadı ve ikinci çeyreğe 17-17’lik eşitlikle girildi.

İkinci çeyreğe takımımız Işıl Alben’in üç sayılık basketiyle başladı. İlerleyen dakikalarda Moriah Jefferson ve Işıl Alben ile skor üreten takımımız devrenin bitimine 06:53 kala konuk ekibin aldığı molaya 24-19 üstünlükle girdi. Mola dönüşü takımımız Victoria Macaulay ve Monika Grigalauskyte ile skor üreterek farkı 9 sayıya kadar çıkarsa da konuk ekip 0-5’lik bir seri yakaladı ve devrenin son 5 dakikasına girilirken skor 28-24’e getirdi. Fark 4 sayıya inince başantrenörümüz Efe Güven molasına başvurdu. Moladan daha iyi dönen Bellona Kayseri Basketbol skoru 28-28’de eşitledi. Bu andan itibaren Moriah Jefferson ve Farhiya Abdi ile skor üreten takımımız rakibini savunmada durdurmakta zorlanınca devrenin son iki dakikasına konuk ekibin 33-37’lik üstünlüğüyle girildi. Devrenin son anlarında takımımız Farhiya Abdi’nin sayılarıyla farkı kapatmaya çalışsa da konuk ekip buna izin vermedi ve ilk yarı konuk ekibin 36-41’lik üstünlüğüyle tamamlandı.

Takımımız ikinci yarıdaki ilk sayılarını Işıl Alben’in üç sayılık basketiyle buldu. İlerleyen dakikalar iki takımın karşılıklı sayılarıyla geçilirken takımımız adına Victoria Macaulay ve Moriah Jefferson skor üretti. Çeyreğin bitimine 04:24 kala gidilen hakem molasına konuk ekibin 43-45’lik üstünlüğüyle girildi. Mola dönüşü konuk ekip yakaladığı 0-8’lik seri ile farkı 10 sayıya kadar çıkardı. (43-53) Çeyreğin son iki dakikasında takımımız Farhiya Abdi’nin sayılarıyla farkı kapatmaya çalışsa da bu çabaları yeterli olmadı ve son çeyreğe Bellona Kayseri Basketbol’un 48-59’luk üstünlüğüyle girildi.

Son çeyreğe takımımız Moriah Jefferson, Victoria Macaulay ve Işıl Alben’in etkili oyunuyla farkı 6 sayıya kadar indirerek başladı ve mücadelenin bitmesine 08:23 kala konuk ekip molasına başvurdu. Mola dönüşü Sinem Ataş’ın üç sayılık basketi ve Victoria Macaulay’ın turnikesiyle farkı üç sayıya kadar indiren takımımız, Moriah Jefferson’ın faul çizgisinden kaydettiği isabetten sonra Işıl Alben’in bulduğu üç sayılık basket ile mücadelenin son beş dakikasına 64-63’lük üstünlükle girdi. Konuk ekip faul çizgisinden bulduğu sayı ile skoru eşitlese de Moriah Jefferson’ın turnikesi ve Victoria Macaulay’ın üç sayılık basketiyle mücadelenin son iki buçuk dakikasına takımımız 69-64 önde girdi. Takımımız Işıl Alben’in faul çizgisinden bulduğu isabetlerle farkı 7 sayıya kadar çıkarsa da karşılaşmanın son bir buçuk dakikasına girilirken rakibinin üç sayılık isabetine engel olamadı ve mücadelenin bitimine 01:32 kala Efe Güven’in aldığı molaya takımımız 71-67 önde girdi. Mola dönüşü Moriah Jefferon’ın turnikesi ve Victoria Macaulay’ın faul çizgisinden bulduğu sayı ile takımımız farkı tekrar 7 sayıya çıkardı. (74-67) Kalan sürede takımımız bu avantajını korudu ve sahadan 75-69’luk galibiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 17-17
İkinci çeyrek sonucu: 36-41 (19-24)
Üçüncü çeyrek sonucu: 48-59 (12-18)
Dördüncü çeyrek sonucu: 75-69 (27-10)

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, bir sonraki maçını Türkiye Kupası’nda 27 Şubat Çarşamba günü Fenerbahçe ile oynayacak.