20 Nisan 2019 Cumartesi 17:29

"Galatasaray ismi olunca hedefler asla küçülmüyor"

"Galatasaray ismi olunca hedefler asla küçülmüyor"

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımızın KBSL Playoff Çeyrek Final eşleşmesi ikinci maçında Hatay BB’yi 70-59 yenerek adını Yarı Finale yazdırdığı karşılaşmadan sonra Başantrenörümüz Efe Güven, Şube Genel Menajerimiz Ömer Yalçınkaya ve oyuncularımız Işıl Alben ile Alperi Onar, Galatasaray TV’ye açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Efe Güven şu ifadeleri kullandı:

“İlk maç öncesi avantajı elde ederek dönmenin önemine vurgu yapmıştım. İlk maçı kazanarak Hatay BŞB’nin gardını düşürmüş olduk. Çok istekli bir oyuncu grubumuz var. İkide iki yaptık ama bizim için çok zor bir seri oldu. Kazandığımız için ve son dörde kaldığımız için çok mutluyuz. İşin içinde Galatasaray olduğu zaman hedefler asla tükenmiyor. Kadrolar, bütçeler değişse de bu arma büyüklüğünü her zaman her yerde gösteriyor. Oyuncularımla gurur duyuyorum kazandığımız için. Onlara bir kez daha teşekkür ediyorum. Takım olarak turu geçeceğimize dair inancımızı sezon boyunca oynadığımız önemli maçlardaki galibiyetlerle yüksek tuttuk. Ev sahibi avantajı olmadan seriyi geçmemiz de yarı final serisi için motivasyonumuzu yükseltiyor. İnşallah yarı finalde de elimizden gelen en güzel mücadeleyi vererek bizi destekleyen, yalnız bırakmayan herkesi gururlandıracağız.

Maça kötü başladık, yüzdesiz başladık. Takım olarak ciddi hücum opsiyonları olan bir takımı bir maçta 62’de, diğer maçta 59 sayıda tuttuk. Sene başıdna da demiştim, biz savunmamızla var olan bir takımız. Bugün maçın başında atamadığımız şutları maçın sonunda soktuk. Bugün bizi maçın sonuna kadar destekleyen ve tribunleri dolduran taraftarımıza da tesekkur ediyorum.”

Şube Genel Menajerimiz Ömer Yalçınkaya şu ifadeleri kullandı:

“Kadın Basketbol Takımımız, iki maçta da çok iyi oynayarak harika bir zafer elde etti ve yarı finale kaldı. Yanılmıyorsam en son 8 ya da 9 sezon önce ligi normal sezonda altıncı bitiren bir takım lig üçüncüsünü eleyerek yarı finale kalmıştı. Daha önce de söylemiştim, Hatay BB ciddi yatırımlar yapan çok önemli bir takım. Saha avantajına sahip olmadan Hatay BB’yi elemek çok önemli bir başarı. Teknik ekibimizi ve oyuncularımızı canı gönülden kutluyorum. Her zaman yanımızda olan ve bizlere desteğini esirgemeyen başta Başkanımız Mustafa Cengiz ve Yönetim Kurulumuz olmak üzere basketboldan sorumlu Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ömer Cansever ile Erol Özmandıracı’ya teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca bugün bizzat maça gelerek bize destek veren Yönetim Kurulu Üyemiz Mahmut Recevik’e de teşekkür ediyorum.

Yarı finale kalmak önemli bir başarı ama daha önümüzde gitmemiz gereken bir yol var. Hedefimiz final. Galatasaray adının olduğu yerde hedef her zaman en iyisini yapabilmek ve Galatasaray adını daha ileriye taşımaktır. Biz de bunu başarabilmek için mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu yolculukta da taraftarımızın tıpkı bugün gösterdiği gibi desteğine ihtiyacımız olacak. Salona gelen taraftarlarımıza bugünkü destekleri için teşekkür ediyor, bundan sonraki maçlarımıza da tüm taraftarlarımızı davet ediyorum.”

Işıl Alben şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi ligi altıncı sırada bitirmişti. 2011 senesinden beri altıncı takım üçüncü sıradaki takımı elememiş. Uzun süredir yapılmayan bir şeyi gerçekleştirdik. Hatay gerçekten çok kuvvetli bir takım, EuroLeague takımı. Biz de burada gösterdiğimiz mücadeleyle birbirine ne kadar güvenen bir ekip olduğumuzu kanıtladık. Kağıt üstünde belki bizden üstünler ancak çok iyi kenetlendik, çok iyi mücadele ettik. Harika bir taraftarımız var, kendi evimizde kazanarak onlu mutlu ettiğimiz için mutluyuz.”

Alperi Onar ise şunları söyledi:

“Biraz kötü düştüm. Bacağım biraz şişti, ağrım var ancak doktor ağrıyla oynayabileceğimi ve ciddi bir şey olmadığını söyledi. O yüzden sıkıntı yok. Bizim hedefimiz seriyi 2-0 kazanmaktı. Çok iyi mücadele ettik, maça biraz kötü başlamıştık. Sonunu çok iyi getirdik. Takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum, rakip takımı da tebrik ediyorum. Yolumuza devam edeceğiz, rakibimizi bekliyoruz.”