12 Mart 2021 Cuma 19:50

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, Türk Telekom Stadyumu’nda

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, Türk Telekom Stadyumu’nda

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda ağırlandı. Galatasaray Kadın Basketbol Takımımızın Başantrenörü Efe Güven ve öğrencileri ilk olarak Galatasaray stadyum müzemizi gezdi ve tarihini anlatan kısa filmi izledi.

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız ardından Başkanımız Başkanımız Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcımız Yusuf Günay ve Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyemiz Oytun Özer ile bir araya geldi. 

Başkanımız Mustafa Cengiz, kadın basketbol takımımıza 10 yılı aşkın süredir hizmet eden Başantrenörümüz Efe Güven ve Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Müge Erdem başta olmak üzere tüm idari ve teknik ekip personelimize plaket takdim etti. 

Başkanımız Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, Kadın Basketbol Takımımızın Başantrenörü Efe Güven ve Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Müge Erdem, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu. 

Başkanımız Mustafa Cengiz, “Sizlerle birlikte bulunmaktan çok mutluyum çünkü erkeklerimiz daha kırılgan. Bu bağlamda sevgili Oytun, sevgili Efe hocam ve tek tek hepiniz bana basketbolu sevdirdiniz. Bakıyorum haftalık takvimime uygun bir saatim varsa mutlaka maçlara geliyorum. Siz öyle bir camiayı ve öyle bir takımı temsil ediyorsunuz ki sizden önce dönemlerde hep şampiyonluklar aldık, hep kadın basketbol tarihinde yer almasını sağladılar.Kadının temsil edilmesi, sportif, ekonomik, idari ve siyasi her türlü alana girmesi o toplumu yüceltir. O topluma güç verir. Bu dünyada sizlerin varlığını ve daha çok katılmasını sadece %50 değil, bu toplumu yücelteceğine inanıyoruz. Çünkü çocuklar her tür olumlu gücü anneden alır. Sizin göreviniz sadece profesyonel olarak meslek olarak değil; sizler aynı zamanda Türk toplumunun ilerici kanadını, kadın kanadını, ileri yürüme kanadını temsil ediyorsunuz. Göreviniz çok büyük. Size çok teşekkür ediyorum.”

“Hem Türk kadınının hem genel olarak kadının varlığı toplumsal bütün faaliyetlere, ekonomik, toplumsal ciddi olarak katılması bir kere beni bir aile babası olarak çok mutlu ediyor. Türk toplumunu, Türk milletini ve bütün insanlığı seven bir insan olarak mutluyum. Bir kadın ne kadar aktif olursa bir toplum o kadar güçlüdür zihniyetinde olan bir insanım. Bu beni mutlu ediyor. Erkek takımlarımız alınmasın; kadın basketbol takımımız, kadın voleybol takımımız da iyi durumda olunca ayrıca mutlu oluyor, onur duyuyorum. Başta hocamıza, şube sorumlumuz Oytun Bey’e, takıma ve tüm çalışanlara tek tek teşekkür ediyorum verdikleri katkılar için.” diye konuştu. 

Yönetim Kurulu olarak kadın basketbol takımımızın her zaman yanında olduklarını belirten Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, “Sizler de biliyorsunuz; Galatasaray Spor Kulübü, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü ve spor kulübü. Zaten bunun bilinci içerisinde mücadele ettiğinizi biliyoruz, bunun farkındayız. Biz de Sayın Başkanımızın önderliğinde sizlerin yanındayız. Sizleri destekliyoruz. Her zaman için bize düşen bir durum olursa seve seve sizlerle birlikte aynı hedef doğrultusunda yürümek bizim için mutluluk. Hocamızı ve sizleri kutluyorum. Aslında iyi gidiyor, başarılı bir performans sergilediniz. Tabii ki Galatasaray için gerçek başarı şampiyon olmaktır. Bunun da gerçekleşeceğini ümit ediyoruz. Bizler hep sizin yanınızdayız. Sizlere başarılar diliyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Galatasaray tarihinde yer almanın mutluluk verici olduğunu dile getiren Başantrenörümüz Efe Güven, sözlerine şu şekilde devam etti: 

“Bu değerli hediye için Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum. Sayın Yusuf Günay’a, Yönetim Kurulumuza ve Sayın Oytun Özer’e çok teşekkür ediyorum. Bu benim için çok değerli bir hediye oldu. Çünkü 15. sezonum. Galatasaray tarihinde yer almak ve burada ismimim olacak olması benim için çok büyük bir mutluluk. Her ne kadar Galatasaray’da başarı şampiyonluk olsa da bir noktada buraya bir emeğim geçtiği için ve tarihinde yer alacak olduğum için çok mutluyum. İnşallah tarihe geçecek başarıları da müzemizde yer alacak kupalardan bir tanesini de ben kulübümüze getiririm. Önümüzdeki hafta EuroLeague çeyrek finali oynayacağız. Kulübümüze ve tarihimize yakışan mücadeleyi, gurur duyacağı mücadeleyi göstereceğimize söz veriyorum. 

Aldığı plaketten dolayı çok gururlu ve onurlu olduğunu ifade eden Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Müge Erdem ise sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Başkanımızın elinden bu plaketi almak, bu ödülü almak bizim için çok gurur ve onur verici. Çok gururlandık çok teşekkür ederiz. Bugün burada sağ olsun Başkanımız, Yusuf Bey ve Oytun Bey bizi güzel bir şekilde ağırladılar. EuroLeague maçı öncesi müzemizi, tarihimizi bilhassa yabancı oyuncularımıza göstermemiz, onlara tanıtmamız çok önemliydi. Pazar günü de yolculuğumuz var. 17 ve 19 Mart’ta Fenerbahçe ile oynuyoruz. İnşallah yüzümüzün akıyla iki tane önemli, seyri güzel maç oynayacağız. Kazanmak ve adımızı dörtlü finale yazdırmak istiyoruz.”