11 Aralık 2014 Perşembe 22:04

Galatasaray Odeabank TGC Sedat Simavi Spor Ödülünü Törenle Aldı

Galatasaray Odeabank TGC Sedat Simavi Spor Ödülünü Törenle Aldı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) kurucu başkanı adına düzenlenen Sedat Simavi Ödülleri’ne bu yıl değer görülen gazeteci, sanatçı, yazın, spor ve bilim insanları belli oldu ve Avrupa Kadınlar Ligi Şampiyonu olması nedeniyle Spor Ödülüne layık görülen Galatasaray Odeabank Kadın Basketbol Takımımız, The Marmara Otelinde yapılan törenle ödülüne kavuştu.

11 Aralık 1953’de yaşamını yitiren TGC kurucu başkanı Sedat Simavi adına 38 yıldan bu yana sürdürülen ödüller; gazetecilik, radyo, televizyon, edebiyat, sosyal bilimler, fen bilimleri, sağlık bilimleri, görsel sanatlar ve spor alanlarında verildi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve bu prestijli ödüle layık görülenler birer konuşma gerçekleştirdi.

Törende Galatasaray Odeabank'ı temsilen şube koordinatörü Murat Özyer, genel menajer Müge Erdem, idari menajer Özge Alev, baş antrenör Ekrem Memnun ve takım kaptanı Nevriye Yılmaz hazır bulundu. Nevriye Yılmaz'a ödülü spor kategorisinde seçici kurul başkanı FIFA Yönetim Kurulu Üyesi Şenes Erzik verirken koç Ekrem Memnun yaptığı kısa konuşmada Türkiye Gazeteciler Cemiyetine, seçici kurula, kadın basketboluna emek verenlere ve Galatasaray taraftarına teşekkür etti.

Ödül kazananlar şu şekilde:

Gazetecilik Ödülü: Güngür Uras
Gazetecilik Övgüye Değer: Bünyamin Aygün
Radyo Ödülü: Ercan Taner - Mert Aydın
Radyo Övgüye Değer: Gamze Sofuoğlu - Kürşat Ceylan
Televizyon Ödülü: Kenan Şener - Serdar Ekeyılmaz
Edebiyat Ödülü: Murat Gülsoy
Sosyal Bilimler Ödülü: Prof. Dr. Cem Behar
Sosyal Bilimler Övgüye Değer: Altan Öymen
Fen Bilimleri Ödülü: Doç. Dr. Hamza Yeşilyurt
Fen Bilimleri Övgüye Değer: Doç. Dr. İnanç Adagideli
Sağlık Bilimleri Ödülü: Doç. Dr. Devrim GÖzüaçık
Sağlık Bilimleri Övgüye Değer: Doç Dr. Tamer Tevfik Önder
Görsel Sanatlar Ödülü: Onay Akbaş
Spor Ödülü: Galatasaray Odeabank Kadın Basketbol Takımı
Spor Övgüye Değer: Ümit Milli Erkek Basketbol Takımı
 
Tören yapılan toplu fotoğraf çekiminin ardından sonlandı.

Daha önce 2009'da Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Avrupa, Dünya, Kıtalararası Basketbol Şampiyonu olması nedeniyle,1985'te Galatasaray Lisesi Basketbol Takımı da Liseler Arası Dünya ikincisi olması nedeniyle Spor Ödülüne layık görülmüştü.

2014'te Avrupa Ligi Şampiyonu, Türkiye Ligi Şampiyonu ve Türkiye Kupası sahibi olan Galatasaray Odeabank'ın bu başarılarında emeği geçen tüm sporcularımızı, teknik heyetimizi ve idarecilerimizi bu vesileyle bir kez daha tebrik ederiz.