10 Ocak 2019 Perşembe 21:53

"Galatasaray'la oynadıklarını hissettirdik"

"Galatasaray'la oynadıklarını hissettirdik"

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımızın, Lointek Gernika Bizkaia’yı 76-58 mağlup ederek EuroCup Women’da son 16 turuna kaldığı karşılaşmadan sonra başantrenörümüz Efe Güven ve oyuncumuz Monika Grigalauskyte açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Efe Güven şu ifadeleri kullandı: 

“Öncelikle takımımı tebrik ediyorum. İspanya’da da söylemiştim, orada 17 sayı fark yeseydik bugün 18 fark atacaktık. Eğer 18 sayı fark yeseydik 20 sayı fark atacaktık. Oyun genelinde planladığımız basketbolu ortaya koyabildik, istediğimizi yapabildik. Oyuncularımız bugün müthiş bir karakter ve mücadele ortaya koydu. Ellerinden geleni yaptılar ve bu formayı hakettiklerini, bu forma için ne kadar savaşacaklarını göstermiş oldular. Açıkçası bu maçla alakalı fazla değerlendirme yapacağım bir konu yok. Maçı kazandığımız için çok mutluyuz. Oyuncularımızın gösterdiği efordan, karakterden ve oyun performansından çok memnunum. Bu karakteri sahaya yansıtırsak yenemeyeceğimiz takım yok diye düşünüyorum. Daha önce de söylemiştim, bizim Galatasaray olduğumuzu hatırlayarak oynamamız ve rakibimize de bunu hissettirmemiz lazım. 

Ayrı bir konu olarak da ailemizin fertlerine bir parantez açmak istiyorum. Bugün bütün ailemiz bizimle beraberdi salonda. Bizi yalnız bırakmadılar. Ailemize teşekkür ediyorum, onlar sayesinde bugün maçı kazandık. En büyük etki de en büyük pay sahibi de onlar. Ayrıyetten de İspanyol Takımı buraya 'Biz işimizi bitirdik, turistik seyahate geldik' demişti. Yarından itibaren çok fazla vakitleri var. İstedikleri yerleri gezebilirler. Dolmabahçe’ye gidebilirler, Eyüp Sultan’ı ziyaret edebilirler. Onlara da sezonlarının devamında başarılar dilerim.”

Oyuncumuz Monika Grigalauskyte ise şunları söyledi:

“Tansiyonu yüksek bir maçtı. İlk olarak bizi desteklemeye gelen taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bizim altıncı oyuncumuz gibilerdi, harikalardı. İlk dakikadan itibaren 15 sayıdan daha yüksek bir fark yakalamamı gerektiğini biliyorduk. Her çeyreği 4 sayı farkla kazanmamız gerekiyordu. Maç boyunca savaştık ve sonuç bizim için çok güzel oldu. Çok mutluyuz.”