19 Nisan 2019 Cuma 15:57

Hatay BB maçı öncesi açıklamalar

Hatay BB maçı öncesi açıklamalar

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımızın 20 Nisan Cumartesi günü Hatay BB ile oynayacağı KBSL Playoff Çeyrek Final serisi ikinci maçı öncesi Yardımcı Antrenörümüz Emre Beşer ve oyuncularımız Eda Şahin, İnci Güçlü ve Monika Grigalauskyte Galatasaray TV’ye açıklamalarda bulundu.

Yardımcı Antrenörümüz Emre Beşer şu ifadeleri kullandı:

“Hepimizin hedefi yarı finale kalmak. Biliyorsunuz rakibimiz ev sahibi avantajına sahipti. Biz çok büyük bir avantajı ele geçirdik. Orada güzel bir mücadele ortaya koyduk. Aynı mücadelenin daha da üstüne koyarak Cumartesi günü turu atlamak istiyoruz.

Ben hep paylaşımlarımda bunu kullanıyorum, bize deplasman yok diye. Sağ olsun taraftarlarımız bizi Hatay’da da yalnız bırakmadı. Avrupa kupasında oynadığımız Gernika maçındaki gibi bir taraftar desteği bekliyorum. İnanılmaz bir seyirci desteği vardı, 15 sayıdan gelip turu geçmiştik. Yine böyle bir taraftar bekliyoruz. Umarım bizi yalnız bırakmayacaklar ve turu geçip yarı finaldeki rakibimizi bekleyeceğiz.”

Eda Şahin şunları söyledi:

“Hatay zor bir deplasmandı. Taraftarlarıyla beraber çok iyi bir atmosfere sahipler. Ev sahibi olduklarında iyi oynayan bir takımlar. Oradan galibiyet ile ayrıldığımız için çok mutluyuz. Çok büyük bir avantaj elde ettik. Yarın da seriyi 2-0’a getirerek, bitirmek istiyoruz. Bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bütün taraftarlarımızı bizi desteklemeye bekliyoruz, onlar olmadan bir kişi eksiğiz.”

İnci Güçlü ise şu ifadeleri kullandı:

“Hatay’da çok büyük bir avantaj elde ettik. Bu avantajımızı korumak istiyoruz. Hatay iyi bir takım ama biz de ona göre çalışıyoruz. Taraftarımızın da desteğiyle umarım yarın kazanıp yolumuza devam edeceğiz.”

Monika Grigalauskyte ise şu ifadeleri kullandı:

“Biraz daha savunmaya yönelik bir maç olacak. Bizim için savunma önemli ancak şutlarımızı da sokmamız gerekiyor. Yarınki maç bizim için bir son değil, bir başlangıç olacak.”