21 Kasım 2020 Cumartesi 17:15

İzmit Belediyespor galibiyetimizin ardından açıklamalar

İzmit Belediyespor galibiyetimizin ardından açıklamalar

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımızın Başantrenörü Efe Güven, Herbalife Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 9. haftasında aldığımız İzmit Belediyespor galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Uzun milli maç araları sonrasındaki mücadelelerin zor olduğunu dile getiren Efe Güven, takımımızın her geçen gün iyi basketbol oynadığını vurguladı ve şu değerlendirmelerde bulundu:

"Milli takım arasından sonra bizim için çok önemli bir maçtı. Yaklaşık olarak 16 günlük milli maç arasının ardından oynanan maçlar her zaman zorlu geçer. Bugün gördük ki kaldığımız yerden devam ediyoruz. Her geçen gün daha da gelişiyoruz ve daha iyi basketbol oynuyoruz. Bugün bütün oyuncularımızı sahaya belirli sürelerde atabildik. Bu, bizim için çok önemliydi. Kadromuzda 6 tane altyapıdan çıkan oyuncumuz vardı. Önemli süreler aldılar ve önemli katkılar verdiler." 

"Açıkçası şu an bulunduğumuz konumdan ve durumdan dolayı, bu pandemi durumunda sağlık çalışanlarının durumunu gördükten sonra sahada maç kazanmanın veya kaybetmenin çok önemli olduğunu düşünmüyorum. Hepimiz artık çok tedirgin bir şekilde işimizi yapıyoruz. Bir gün bir oyuncumuzu maça çıkartamıyoruz, ertesi günü başka birini çıkartamama ihtimalimiz oluyor. Bu sebepten ötürü ister istemez huzursuz bir ortamda bulunmuş oluyoruz. Sağlıklı kaldığımız sürece elimizden gelen en iyi mücadeleyi, en iyi basketbolu oynamaya devam edeceğiz. Şimdi önümüzde Hatay maçı var. Umarım sağlıklı bir şekilde, tam kadro olarak sahaya çıkarız."