28 Şubat 2021 Pazar 17:30

İzmit Belediyespor galibiyetimizin ardından açıklamalar

İzmit Belediyespor galibiyetimizin ardından açıklamalar

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, Herbalife Nutrition Basketbol Süper Ligi’nin 22. haftasında İzmit Belediyespor’u 89-57 yendi. Karşılaşma sonrasında başantrenörümüz Efe Güven, basketbolcularımız Asena Yalçın ve Pelin Derya Bilgiç açıklamalar yaptı.

Başantrenörümüz Efe Güven şu değerlendirmelerde bulundu: 

“Maçın ilk periyodu dışında oynadığımız bölümden genel olarak memnun kaldım. Kendimiz gibi oynadık. Geçen hafta Çankaya Üniversitesi maçında istemediğimiz bir mağlubiyet almıştık. Bu maçtan bizim içim önemli olan dersleri çıkartıp İzmit maçında bunları uygulamaya geçirdiğimize inanıyorum. Belli bölümden sonra maç koptu. Maçın koptuğu anlarda ritmi kaybetmemek adına tüm oyuncularımızdan katkı almaya çalıştık. Her gün daha iyisini yapabilmek için gayretli bir şekilde çalışıyoruz. Önümüzde çok önemli bir periyot var. Çok önemli maçlar olacak. Ümit ediyorum. Sezonu tüm taraftarlarımızın gurur duyacağı şekilde bitireceğiz. Kazanmak için mücadele edeceğiz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.” 

“Yarından itibaren yeni bir oyuncumuz aramıza katılacak. Takımımızın önemli parçalarından biri olacaktır ve takımımızda roller istediğimiz şekilde yerine oturacaktır. Çünkü uzun zamandır yaşadığımız problem, rolleri yeteri kadar oturtamamamızdı. Bunun sebebi de önemli oyuncularımızın çok fazla gitmesi oldu. Gitmelerinin sebebi de kendileriydi. Her ne kadar elimizden geldiği kadar takımı yukarıya çıkarmaya çalışsak da,  bazen öngörülemeyen sebeplerden dolayı problemler oluyor. Bu problemi kısa sürede, yönetimimizle birlikte çözdük. İnşallah en kısa zamanda çok keyifli bir sezon finişi yapacağız.” 

Güzel bir mücadele olduğunu ifade eden oyuncumuz Asena Yalçın, “Takım arkadaşlarımı ve rakip takımı tebrik ediyorum. Çok güzel bir mücadele oldu. Geçen hafta kaybetmiştik ve bu hafta kazanmak istiyorduk. Çok istekliydik. Kazandığımız için çok mutluyuz. Çarşamba günü Hatay ile maçımız var. Ona konsantre olmamız lazım.” yorumunu yaptı. 

Pelin Derya Bilgiç ise, “Geçen hafta kaybetmiştik. Bu hafta hem ilerisi için hem de genel olarak iyi bir sinyal verdiğimizi düşünüyorum. İyi bir basketbol oynadık. Bu oynadığımız basketbolu en iyi şekilde devam ettirmek istiyoruz. Çarşamba günü önemli bir maçımız var. İnşallah aynı şekilde oynayıp kazanacağız.” şeklinde mücadeleyi yorumladı.