17 Şubat 2020 Pazartesi 13:56

"Kazanmak istiyoruz"

"Kazanmak istiyoruz"

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımızın, Birevim Elazığ İl Özel İdare'yle karşı karşıya geleceği Herbalife Nutrition KBSL 18. Hafta mücadelesi öncesinde Başantrenörümüz Efe Güven, Kaptanımız Işıl Alben, oyuncularımız Sinem Ataş ve Victoria Macaulay açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Efe Güven şu ifadeleri kullandı:

“Haftada en az bir maç oynamaya alışmış bir takımın bu kadar uzun bir araya girmesi maç ritmini kaybettiren bir durum. Bu arada milli takıma giden oyuncularımız oldu, onlar neyse ki görece sağlıklı şekilde geri döndüler. Bria’nın bir sakatlığı oldu ancak takımla çalışmalara yeniden başladı. İnci ve Funda’nın hastalıkları var. Dolayısıyla bu ara bizim için çok olumlu olmadı. Elazığ’da çok talihsiz bir afet yaşadık. Bu sebeple Elazığ da maçlarını evlerinde oynayamıyor. Federasyonun da desteğiyle maçlarını Ankara’da oynayarak sezona devam edecekler. Bize göre çok daha zor bir süreçten geçerek geliyorlar şüphesiz. Bu vesileyle yeniden Elazığ halkına ve milletimize geçmiş olsun dileklerimizi de iletmek istiyorum. Bizim amacımız Çarşamba günü kazanmak olacak. Çukurova galibiyetinin daha anlamlı olması için kazanmamız gerekiyor. Elazığ oldukça kaliteli bir ekip, sıralamada hak ettikleri yerde değiller. Zor bir maç olacaktır. Elimizden geleni sahaya yansıtmaya çalışacağız.”

Sinem Ataş:

"Öncelikle, rakibimiz depremden dolayı zor günler geçirdi. Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Uzun bir ara verdik, bu sırada hem dinlenme hem de sıkı çalışma fırsatı bulduk.  Çukurova galibiyeti çok önemliydi ama o galibiyete bir anlam katabilmek için önümüzdeki maçları da kazanmalıyız.  Bu maç bizim için çok önemli, kazanıp galibiyet serimize devam etmek istiyoruz."

Işıl Alben:

"Elazığ İl Özel İdare'yle çok önemli bir maç oynayacağız. Evimizde oynadığımız maç zorlu geçmişti ama kazanmıştık. Sonrasında rakibimiz bazı takviyeler yaptı. Maç öncesinde bir ara da oldu. Bu arada maç ritmimizi kaybetmemeye çalıştık.  Takımdaki yabancı arkadaşlarımız Olimpiyat elemelerinde oynadılar, Olimpiyat vizesi aldılar. Şu an Çarşamba günü oynayacağımız maça konsantreyiz. Üç idmanımız var, bu idmanlarda rakibimizi en iyi şekilde analiz edip maçımızı kazanmak istiyoruz.

Victoria Macaulay:

"Rakibimize iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Her maça ayrı ayrı bakıyoruz. Sahaya en iyi oyunumuzla çıkmak istiyoruz. Her zaman olduğu gibi takım gibi oynayacağız ve galibiyeti alacağız."