30 Ekim 2019 Çarşamba 12:11

Maça doğru | Artego Bydgoszcz - Galatasaray

Maça doğru | Artego Bydgoszcz - Galatasaray

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, EuroCup Women E Grubu üçüncü hafta mücadelesinde Artego Bydgoszcz’a konuk olacak. 31 Ekim Perşembe günü saat 20.00’de başlayacak olan mücadele Artego Arena’da oynanacak.

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, EuroCup Women E Grubunda oynadığı iki karşılaşmada aldığı 1 galibiyet 1 mağlubiyet ile üçüncü sırada bulunuyor. Takımımız grupta oynadığı son karşılaşmada ACS Sepsi’ye konuk oldu ve sahadan 78-62’lik mağlubiyet ile ayrıldı. 18 sayı ile oynayan Bria Hartley en skorer oyuncumuz olurken Claudia Cuic 14, İnci Güçlü 12 sayı ile çift haneli skor üreten diğer isimler oldu.

Hafta sonu Türkiye Ligi'nde maç oynamayan takımımız, Herbalife Nutrition KBSL’de oynadığı iki karşılaşmada aldığı iki galibiyet sonucunda maç eksiğiyle altıncı sırada bulunuyor.

Rakibimiz Artego Bydgoszcz EuroCup Women E Grubunda oynadığı iki karşılaşmada iki galibiyet aldı ve birinci sırada bulunuyor. İkinci hafta mücadelesinde Lulea BKK’ya konuk olab rakibimiz, sahadan 62-72’lik galibiyet ile ayrıldı. Rakibimizde 15 sayı ile Laura Svaryte takımı adına en skorer isim olurken ona 13 sayı ile Jennifer O’Neill, 11’er sayı Briann Kiesel, Kateryna Rymarenko ikilisi ve 10 sayı ile Karolina Pobozy eşlik etti.

Artego Bydgoszcz, Polonya Ligi’nde oynadığı 5 karşılaşmada aldığı 4 galibiyet 1 mağlubiyet ile ikinci bulunuyor.