7 Aralık 2018 Cuma 13:08

Maça doğru | Kırçiçeği Bodrum – Galatasaray

Maça doğru | Kırçiçeği Bodrum – Galatasaray

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, Kadınlar Basketbol Ligi sekizinci hafta mücadelesinde Kırçiçeği Bodrum’a konuk olacak. 8 Aralık Cumartesi günü saat 14:00’de başlayacak olan mücadele Bodrum Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda oynanacak.

Karşılaşmayı Tunçtan Durmuşcan, Alper Elçikoca, Münevver Özemre hakem üçlüsü yönetecek.

Oynadığı son 6 karşılaşmadan galibiyet ile ayrılan Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, şu ana kadar ligde oynadığı 7 karşılaşmada aldığı 4 galibiyet 3 mağlubiyet ile yedinci sırada bulunuyor. Oynadığı son karşılaşmada Kayseri Bellona Basketbol’a konuk olan takımımız, sahadan 62-65’lik galibiyet ile ayrıldı. Moriah Jefferson attığı 17 sayı ile takımımızın en skorer ismi olurken onu 15 sayı ile Victoria Macaulay, 13 sayı ile Sinem Ataş ve 10 sayı ile Işıl Alben takip etti.

Oynadığı son karşılaşmada EuroCup Women B Grubu mücadelesinde Energa Torun ile karşılaşan takımımız, Ahmet Cömert Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 56-50 mağlup etti. Victoria Macaulay’ın 15 sayı ile en skorer oyuncumuz olduğu karşılaşmada Moriah Jefferson 13, Farhiya Abdi ise 11 sayı ile çift hanelere ulaşan diğer oyuncularımız oldu.

Rakibimiz Kırçiçeği Bodrum, ligde oynadığı 7 karşılaşmadan henüz galibiyet alamadı ve 14. sırada bulunuyor. Oynadığı son karşılaşmada deplasmanda Adana Basketbol ile karşılaşan Kırçiçeği Bodrum, sahadan 95-73’lük yenilgi ile ayrılırken 25 sayı ile oynayan Milana Zivadinovic takımı adına en skorer isim oldu. Ona 15 sayı ile Beril Albayrak ve 12’şer sayıyla Brandi Harvey-Carr, Anna Kiriienko ikilisi eşlik etti.