3 Mayıs 2021 Pazartesi 16:34

Nesibe Aydın galibiyetimizin ardından açıklamalar

Nesibe Aydın galibiyetimizin ardından açıklamalar

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde Nesibe Aydın’ı 5 maçlık seri sonunda 3-2 yenerek adını finale yazdırdı. 70-58 kazandığımız mücadelenin sonrasında başantrenörümüz Efe Güven, genel menajerimiz Müge Erdem, oyuncularımız Pelin Derya Bilgiç ve Asena Yalçın Galatasaray Televizyonu’na açıklamalar yaptı.

Şanssızlıklarla dolu bir sezonun ardından oyuncularımızın ortaya koyduğu müthiş özveri ile hak ettiğimiz finale yükseldiğimizi ifade eden koç Efe Güven, “İnanılmaz şanssız ve talihsiz bir sezon başlangıcı yaptık. Sezonun başlangıcından bugünkü maça kadar. Bir oyucumuz bileğini burktu. Sonra çıkıp tekrar oyuna girdi. Bu sezon hayatımda nadir rastlayacağım bir tecrübeye sahip oldum. Oyuncularıma çok ciddi saygı duyuyorum. Böyle bir hastalıktan çıkıp, hiç hazır olmadan 5 maç oynadılar. Dördüncü maç dışında hepsini sonuna kadar oynadılar. Oynadığımız ilk maçta 8-9 kişi çıktık sahaya. O maç ben de atıldım. Oyuncularıma ciddi saygı duyuyorum. Onların emeklerine teşekkür ediyorum. Sezon boyunca hiçbir şekilde durdurulamadık; ama Covid-19 durduracak diye çok korkmuştuk. O da bizi durduramadı ve hedefimize ulaştık. 6 sene sonra ilk defa final oynayacağız. Ekrem abiden sonra Türk antrenör olarak bunun bana nasip olması ayrı bir gurur.  İnşallah önümüzdeki senelerde de tekrar finalleri oynayacak takımları kuracağız. Bunun çalışmalarına başladık. Oyuncularımı canı gönülden tebrik ediyorum. Dışarıdan bir basketbol adamı olarak bakarsanız da bu seriyi Nesibe Aydın 3-0 bitirebilirdi. Açıkçası bence sezonun takımı Nesibe Aydın. 3-2’ye kadar gitti seri. Onları da tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Genel menajerimiz Müge Erdem ise şampiyonluk için sonuna kadar mücadele vereceklerinin altını çizerek, “Çok zorlu bir süreçten geçtik. Gönül isterdi ki bu seriyi çok uzatmadan bitirelim; ama olmadı. Sonucu güzel oldu. Finale çıkmayı başardık. Daha derli toplu bir oyun ortaya koyduk. İstediklerimizi yapabildik. Fizik olarak daha iyiyiz ve topladık. Bugün güzel bir şekilde yarı finali sonuçlandırarak finale çıktık. Bundan sonra önümüzde Fenerbahçe takımıyla bir final serisi var. Elimizden geldiğince herkes o sahada mücadele edecek. İnşallah hedeflerimize ulaşırız. Gönlümüzden şampiyonluk geçiyor. Şampiyon olmak istiyoruz. Bu şampiyonluğa ulaşmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız.” şeklinde konuştu.  

Pelin Derya Bilgiç, “Zor bir sezon geçirdik. Ne olursa olsun ayakta kalmayı başardık. Bunu göstermemiz lazımdı. Biz ayaklarımızın üzerinde kaldığımızı biliyorduk; ama insanlara bunu göstermemiz gerekiyordu. Finale ismimizi yazdırdık. Bunun için çok mutluyuz. Özellikle Covid sürecinden sonra insanların kafasında soru işareti oluşmaya başlamıştı. Bizim kafamızda soru işareti yoktu. Biz orayı hak ettiğimizi ve finalde oynamamız gerektiğine inanıyorduk. Öyle de oldu. Bunun için çok mutluyuz. İnşallah finalde de aynı mücadelemizi vererek sezonu tamamlayacağız. Şüphesiz derbi maçları her zaman zor olur; ama havası farklı olur. Biz burada 5 maç oynayarak geliyoruz. Onlar maç yapmadan gelecekler. Eminim kolay olmayacaktır. İki takım için de güzel mücadele olup iyi bir şekilde bitireceğimize inanıyorum.” yorumunu yaptı.

Asena Yalçın ise, “Hem bizim için hem de karşı takım için sor bir seriydi. Lig uzadı. Herkes çok beklemek zorunda kaldı. Finale çıktığımız için çok mutluyuz. Uzun süredir Galatasaray final oynamamıştı. Bu motivasyonla çıktık. Eminim çok daha iyi basketbol oynayacağız. Çünkü istediğimiz basketbolu bu seride sergileyemedik. Final maçlarında seyir zevki yüksek bir basketbol izleyeceğimize söz verebiliriz.” ifadelerini kullandı.